+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality obchodu zlataky.cz

Rakouská mincovna vydává zlatou minci Koruna Arcivévody

autor: Internet

Rakouská mincovna vydává již druhou zlatou minci ze série "Koruny domu Habsburků". Tato nová zlatá pamětní mince v nominální hodnotě 100 euro je věnována Arcivévodské koruně Rakouska. Této koruně se taktéž přezdívá "Čepice Arcivévody" díky sametově červené výstelce uvnitř koruny. pin_gold_plated

Líc mince zobrazuje korunu umístěnou tradičně na polštáři. Precizně zhotovený polštář byl používán k představení koruny v paláci, v ulicích Vídně a v katedrále. Čepice Arcivévody je diadém osmi zlatých hrotů vyzdoben smaltem, perlami a drahokamy. Nápis "Republik Oesterreich" (Rakouská Republika) je umístěn nad korunou, nominální hodnota "100 Euro" a rok vydání jsou umístěny na levé straně. Pod polštářem je umístěn nápis "Oesterreichischer Erzherzogshut" (Rakouská čepice Arcivévody).

Rub mince zobrazuje slavnostní průvod. Tři vysocí úředníci nesou korunu, kouli a žezlo ulicí Graben od paláce do katedrály. Vojáci na levé straně je doprovázejí tlukotem bubnů, za nimi jsou vidět luxusní domy obvykle se spoustou obchodů v přízemí, některé z nich jsou tam dodnes. Na pravé straně lze spatřit barokní monument, který byl postaven jako vzpomínka na zachvácení morem a stále v této ulici stojí.

archduke_gold_coin

Zlatá mince byla navržena rytcem Helmut Andexlingerem, je ražena ve kvalitě proof a v maximálním nákladě 30,000 kusů. Každá mince je chráněna plastovou kapslí a uložena do krabičky spolu s číslovaným certifikátem věrohodnosti. K minci je přidána i jedinečná pozlacená klopa s miniaturou koruny.

"Koruny domu Habsburků" je série pěti minci, která začala v roce 2008 vydáním zlaté mince ve kvalitě proof "Koruna Císaře Římského". Každá mince je vydána každý rok v listopadu až do roku 2012 v kvalitě proof o průměru 30mm o váze 16g z 98.6% ryzího zlata.pondělí 23. listopadu 2009

Starší aktuality

Archiv aktualit