+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Aktuality obchodu zlataky.cz

Senátor Edward William Brooke III Zlatá medaile kongresu

autor: Internet

Někdejší senátor Edward William Brooke III byl 28.října 2009 vyznamenán prezidentem Barackem Obamou zlatou medailí kongresu za vyjímečné a oddané služby národu.

Zlatá medaile byla udělena senátoru Brookovi za jeho obdivuhodné služby veřejnosti. Byl jedním z prvních Afroameričanů jenž zastávali federální úřad. Byl zároveň první Afroameričan zvolený do Amerického senátu veřejnými volbami, kde úspěšně sloužil od 3. ledna 1967 až do 3. ledna 1979. Během jeho prvního období byl Brooke přiřazen do Prezidentova sektoru pro veřejné nepokoje kde se jeho práce ohledně diskriminace stala základem zákonu občanských práv 1968.

brooke_medal

Zlatá medaile kongresu byla navržena a vyrobena mincovnou Spojených států. Líc medaile zobrazuje senátorův portrét s nápisem "Edward William Brooke." Líc byl navržen a zhotoven Don Everhartem. Rub medaile zobrazuje hlavní budovu Spojených států a státní budovu Massachusetts mezi větvemi olivovníku spolu s nápisy ve středu medaile "America's greatness lies in its wondrous diversity / Our magnificent pluralism has made this country great Our ever-widening diversity will keep us great". Dalšími nápisy jsou "Act of Congress 2008" v horní části a "Massachusetts State House" v dolní části medaile. Rub byl navržen a zhotoven Phebe Hemphillem. Americká mincovna taktéž připravuje k vydání 7.6cm  a 3.8cm medaile z bronzu.pátek 30. října 2009

Starší aktuality

Archiv aktualit