+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality obchodu zlataky.cz

Stříbrná mince Mír a Bezpečí

autor: Internet

Finská mincovna vydává první ze série mincí  "Ethical Collector Coins" ( Etické Sběratelské mince ). První mince zobrazuje motiv "Mír a Bezpečí" a je taktéž první stříbrnou sběratelskou mincí vydanou Finskou mincovnou v nominální hodnotě 20 euro.

Etické sběratelské mince jsou inspirované hlavními událostmi a fenomény současnosti. Motiv pro každou minci byl vybrán Sběratelskou komisí vedenou Finským ministerstvem financí. Mince "Mír a Bezpečí" byla navržena  sochařem Tapio Kettunenem, který vyhrál veřejnou designérskou soutěž.

Prezident Martti Ahtisaari byl u toho když první mince byla vyražena a taktéž podepsal certifikát věrohodnosti, který obsahuje tu nejdůležitější zprávu z jeho projevu v Oslo při slavnostním předávání Nobelovy ceny míru: "Mír je záležitost vůle".

peace-and-security_silver_coin

Maarit Aarni-Sirviö, CEO Finské mincovny řekl: "Mír a bezpečí je vždy tím nejdůležitějším tématem a proto skvělým motivem pro ražbu nové sady mincí. Jsme rádi, že president Ahtisaari, který je celosvětově známý tím, že vedl obtížná vyjednávání v otázkách míru se zúčastnil první ražby mince, která nese tak důležitou zprávu. Norské oddělení naší společnosti je velmi hrdé, že vyrobilo Nobelovu cenu míru společně s medailemi ražené pro tuto událost".

Stříbrná sběratelská mince má průměr 38.61 mm, váží 33.62 g, nominální hodnota je 20 euro a je vydána v nákladě 15,000 kusů.úterý 20. října 2009

Starší aktuality

Archiv aktualit