+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality obchodu zlataky.cz

Psanci, kteří se stali hrdiny jsou motivem na Čínských mincích

autor: Internet

Nové série Čínských pamětních mincí zobrazují některé osobnosti jedné z nejklasičtější novely Čínské literatury o 100 kapitolách ' Psanci z močálů '.

Čínská sága 'Psanci z močálů' je nezbytnou četbou pro Čínského vysokoškoláka a dokonce I vůdce Mao měl knihu hrdě při sobě jako připomínku Čínských tradicí během ústupu Rudé armády před nacionalisty v roce 1934. Kniha vypráví příběhy 108 psanců, kteří se stali hrdiny za doby dynastie Song roku 1127.

2009-Outlaws-of-the-Marsh-Gold-and-Silver-Coins

Kniha byla přeložena do nesčetně jazyků, hudebně ztvárněna jako klasická Čínská opera, filmové adaptace se dočkala v Hong Kongu v roce 1972 a jako TV seriál v roce 1980. Japonský komiks Manga uvedl knihu na počátku devadesátých let a nyní se bude vysílat na stanici Cartoon Network s názvem Hero:108 jako půl hodinový animovaný serial.

První série stříbrných mincí vydaných během tří let budou v plné barvě zobrazovat Lin Chonga a Lu Zhishena, který vytrhává vrbu ze země. Každá mince bude vydána v kvalitě proof v nominální hodnotě 10 Juanů o váze 1 troyské unce ( 31.1g ), o ryzosti .999 ryzího stříbra a v nákladě 30000 kusů.

2009-Outlaws-of-the-Marsh-5-oz-Gold-and-Silver-Rectangular-Coins

Taktéž budou vydány série obdélníkových barevných mincí z ryzího zlata a stříbra o váze 5 uncí v kvalitě proof v nominální hodnotě 50 a 2000 Juanů v maximálním nákladě 10000 a 800 kusů.

Stříbrná obdélníková mince zobrazuje jak Zhang Shun chytá Huana Weneinga a zlatá verze zachycuje královské narozeninové obdarování.

Mince 'Psanci z močálů' jsou dostupné od oficiálního distributora Panda America, společnost,která pomohla Číně uvést na trh populární zlaté Pandy v roce 1982.středa 23. září 2009

Starší aktuality

Archiv aktualit