+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality obchodu zlataky.cz

Královská mincovna vydává sadu zlatých mincí Krugerrand

autor: Internet

Zlaté mince Krugerrand se poprvé objevily v roce 1967.Byli to první uncové mince bez nominální hodnoty uznané jako legální měna. Jejich hodnota se určovala dle momentálního stavu zlata na trhu. Byla to taktéž první mince, která obsahovala přesně celou trojskou unci ( 31,1g ) ryzího zlata čímž rozpoutala velký rozruch na světových trzích zlata. Krugerrandy patří mezi nejoblíbenější zlaté mince světa a pravě proto tato nádherná sada čtyř zlatých Krugerrandů jistě velmi potěší.

1oz_krugerrand_2009

Jméno Krugerrand odráží barevnou historii mincí, zároveň vzpomíná na obrovská naleziště zlata ve Witwatersrand Basin v roce 1886 ( odkud byl vzat název 'rand' ) a taktéž vzdává poctu Paulu Kruegerovi, prvnímu prezidentovi Jihoafrické republiky. Všechny čtyři mince zobrazují na svém rubu portrét Paula Kruegera zhotovený Otto Schultzem. Vznešené zobrazení gazely na lícní straně mince, která je národním symbolem Jižní Afriky bylo vytvořeno Coertem Steynbergem během vlády Jiřího VI a nyní je pevně spjato se zlatými Krugerrandy.

set_of_krugerrand 2009

Mince jsou vydány o hmotnosti 1 unce, 1/2 unce, 1/4 unce a 1/10 unce ve kvalitě proof, raženy z 22 karátového zlata v limitovaném nákladě pouze 1000 sad v luxusních dřevěných krabičkách spolu s číslovanými certifikáty. Tyto mince jsou zaručeně skvělým dárkem pro milovníky zlata.pátek 18. září 2009

Starší aktuality

Archiv aktualit