Z důvodu delší dodací lhůty od našich dodavatelů si vyhrazujeme právo na prodloužení doby dodání. Více info na stránce kontakty.
+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality obchodu zlataky.cz

Největší sbírka mincí nalezena na Judských kopcích v Izraeli

autor: Internet

Vůbec největší sbírka mincí nalezena na Judských kopcích v Izraeli při vědeckých vykopávkách z období Bar-Kokhba vzpoury Židů proti Římanům, byla objevena v jeskyni badateli z hebrejské univerzity Jeruzaléma a Bar-llanské univerzity.

Mince byly objeveny ve třech kopkách hluboko v jeskyni v přírodní rezervaci Judských kopců. Poklad se skládal ze zlatých, stříbrných a bronzových mincí včetně různých nádob a zbraní.

Většina objevených mincí byla ve výborném stavu a přeražena jako rebelantské mince na povrchu Římských mincí. Nová ražba zobrazuje židovské motivy a nápisy ( fasáda z chrámu v Jeruzalémě a slogan " Za Svobodu Jeruzaléma" ). Další zlaté, stříbrné a bronzové mince jsou původní Římské mince z tohoto období raženy někde v Římské říši nebo v Izraeli.

judean_hills_coins

Kolem 120 mincí bylo objeveno ve skryté části jeskyně. Dostat se k mincím bylo možné pouze skrze úzký otvor objevený Dr.Gideonem Mannem před mnoha lety což bylo velmi složité a nebezpečné. Otvor vedl k malé komoře, která se dále rozšiřovala v halu ve které se kdysi ukrývaly Židovští bojovníci Bar-Kokhby.

Mince Bar-Kokhba v takové kvalitě a kvantitě nebyly nikdy předtím objeveny na jedné lokalitě Izraele, ačkoli různí "lovci" pokladů nalezli a prodali velké množství mincí z této doby. Pravě drancování a vykrádání jeskyní pro mince z Judských kopců bylo velkým tématem minulého desetiletí.čtvrtek 17. září 2009

Starší aktuality

Archiv aktualit