+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Aktuality obchodu zlataky.cz

Měděný rekord: Jeden cent vydražen za $ 1,265,000

autor: Internet

Velký cent z roku 1795 byl šestého září vydražen za rekordních $1,265,000. Byla to rozhodně ta největší vzácnost ze sbírky velkých centů Dana Holmese. Tato aukce byla pořádána Irou a Larrym Goldbergovými ve spolupráci s Chrisem McCawleym a Bobem Grellmanem v Beverly Hills Crowne Plaza.

1795_cent

Ačkoli se na aukci prodalo spousta mincí za rekordní ceny, veškerá pozornost se soustředila na Holmesův cent z roku 1795, protože suma za kterou měděná mince byla vydražena je opravdu neobyčejná. Greg Hannigan vyhrál tuto minci pro sběratele, který je znám velkou a v lisování různorodou sbírkou centů.

Tento velký cent z roku 1795 je znám svou typickou vroubkovanou hranou a odlišností v lisování jako Sheldon-79. Bylo vyprodukováno jen velmi málo mincí známých jako Sheldon-79.

Podle Krause Publications byl tento měděný cent s vroubkovanou hranou vždy brán jako zvláštní vydání. Většina si myslí, že je to něco jako experimentální mince, protože normálně se centy vydávaly s hladkou hranou.Samozřejmě toto podpořilo určité pochybnosti o pravosti mince, ale marně. Tato mince z roku 1795 je opravdu nezbytnnou součástí sbírky velkých centů.úterý 15. září 2009

Starší aktuality

Archiv aktualit