+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality obchodu zlataky.cz

Světová aukce raritních mincí v Long Beach California

autor: Internet

Aukce představuje numismatické poklady z různých koutů světa a uskuteční se v 10 - 13 září v Heritage's Long Beach Convention Center.

"Dali jsme dohromady velmi silnou a skvěle zorganizovanou aukci " řekl Warren Tucker, Ředitel World Coins at Heritage Auction Galleries." Vynaložili jsme spoustu času a úsilí na shromáždění raritních mincí pro tuto aukci. Jsou tu mince pro sběratele všech odvětví a typů."

International_Coinage_Rarities

Mince, která asi nejvíce uchvátí oko sběratele je Čínská mince od mincovny Chihli Tael, Rok 33 (1907), KM-Y74.1, L&M-438, MS63 NGC. Tato mince je velmi precizně zhotovena jak z hlediska numismatického tak z hlediska uměleckého. Tato klasika vydaná jen velmi limitovaně ze sérií pozdní Čínské říše je opravdovým horkým favoritem. Cena se odhaduje na $80,000-$120,000.

Rare_Chinese_Chihli_Tael_Coin

"Tato mince je víc než atraktivní," řekl Tucker. " Je nádherně třpitivá z ryzího zlata a šedé mědi s úžasně zhotovenými detaily draka. Spousta sběratelů bude velmi nadšených."

Další raritní minci z mnoha, kterou nelze opomenout je slavná Coquimbo Republic Peso 1828-TH, KM88, WR-10, Eliz-98, XF45 NGC z latinské Ameriky,je jisté, že tato mince rozpoutá velký ruch v aukční síni a vážné diskuze jelikož tato mince je bezpochyby autentický typ "A" a jestli jste slyšeli tak právě další verze této mince na velmi dlouho rozpoutaly debaty o své autentičnosti. Cena se odhaduje na $30,000-$40,000.

Rare_Coquimbo_Republic_Peso_Coin

"Jsou rozpoznány dva typy," řekl Cristiano Bierrenbach, Director of International Sales at Heritage. "Někteří je nazývají 'A' a 'B' ti ostatní 'Fine' a 'Crude'( hrubý ). Diskuze kvůli autentičnosti byly vedeny o typu 'B', typ 'A' jsou bezpochyby autentické, raženy 1820. Jeden z těchto kusů byl věnován Bance Anglie v polovině 19. století. Mince prezentována zde splňuje všechny charakteristické znaky pravosti."pátek 04. září 2009

Starší aktuality

Archiv aktualit