+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality obchodu zlataky.cz

První virtuální země vydává svou první zlatou pamětní minci

autor: Internet

Wirtland (www.Wirtland.com) je prvním internetovým suveréním státem, zároveň i experimentem zákonodárství a soběstačnosti země bez vlastní půdy. Wirtland byl založen 14.srpna 2008 na popud veřejnosti. Jeho populace má momentálně přibližně 705 občanů ze všech pěti kontinentů. Gold coin WirtlandJe reprezentován skrze webové stránky https://www.Wirtland.com, sociální sít´ zastupuje https://www.Wirtland.net, a různé zprávy najdete na "The Times of Wirtland" https://wirtland.blogspot.com.

Zlatá mince Wirtlandu je nyní dostupná ke koupi z jeho oficiální mincovny. "Wirtland Crane" ( Jeřáb Wirtlandu ) je považován za světově první zlatou minci vydanou virtuální zemí.

Líc mince zobrazuje migrujícího jeřába, který symbolizuje myšlenku virtuální země, která překračuje území a hranice. Stejné ztvárnění bylo použito na poštovní známce Wirtlandu. Rub mince zobrazuje erb Wirtlandu a označení ryzosti "Gold 999,9". Jelikož Wirtland nemá žádnou geografickou lokaci je pro něj nezbytná adresa v kyberprostoru. Proto se internetová adresa www.WIRTLAND.com objevuje na rubu mince hned pod erbem.

Gold coin Wirtland

Průměr mince je 16.5 mm, ryzost 24 karátového ryzího zlata, váha 1/10 trojské unce (3.2 gramů). Cena ( momentálně 135 dolarů pro maloobchod a 120 dolarů pro velkoobchod ) se bude odrážet podle ceny zlata. Wirtland neuvádí na trh novou mezinárodní měnu , ale pamětní minci pro sběratele. Její konkurence schopná cena umožňuje minci stát se velmi dobrou investicí. Nominální hodnota mince je symbolicky 10 ICU ( Mezinárodní Měnová Jednotka ).

Minci vydává oficiální partner mincovna Moonlight, která obdržela již několik objednávek z celého světa a nyní potvrdila, že mince se bude prodávat skrze její internetový obchod s oficiálním certifikátem věrohodnosti. Ražba této mince bude limitována.úterý 28. července 2009

Starší aktuality

Archiv aktualit