+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality obchodu zlataky.cz

Mince budoucnosti prezentovaná lídrům G8

autor: Internet

Vzorek prvního "testu" měny z mezinárodního projektu pro novou globální měnu pojmenovanou "Spojená Budoucnost Světové Měny - Eurodollar," byl prezentován jako exkluzivní dárek lídrům G8: Barack H. Obama, Dmitij Anatolyevich Medvedev, Gordon Brown, Nicolas Sarkozy, Angela Merkel, Silvio Berlusconi, Taro Aso, Stephen Harper, Jose Mauel Barroso, Fredrik Reinfeldt.

Finální název a symbol pro novou měnu bude rozhodnut v soutěži mezi dětmi z tisíce škol po celém světě, organizované Museo del Tempo. Nápad vznikl v Itálii pod ochranou Italského premiéra a Italské státní pokladny. Ačkoli cílem je spojit USA s EU, bude tento projekt otevřen i jiným státům. Příklad Eura, které dokázalo spojit země odlišné historie a kultury pod jednou měnou je důkazem, který demonstruje jak tento projekt může obživnout spojením národů z různých kontinentů.

Prezentace Eurodollaru

Italský premiér Silvio Berlusconi reagoval na tento projekt koordinátora Sandro Sassoliho takto: "Je zajímavé, že mladí studenti z různých zemí se můžou začlenit do mezinárodního projektu, který jim pomáhá rozumět určitým aspektům mezinárodní ekonomické politiky a dovoluje jim připravit se na měnovou budoucnost ve kterou doufáme."

Sandro Sassoli přišel na nápad tohoto projektu v roce 1996 po konzultaci s Arthurem Schlessingerem Jr., někdejší poradce pro prezidenta John F. Kennedy. EurodollarMezinárodní porota složena z lídrů těch nejprestižnějších mincoven, ekonomů, majitelů Nobelovy ceny a osobností ze světa kultury a žurnalistiky budou vybírat a hodnotit tu nejlepší práci dětí týkající se nové měny.

Belgická královská mincovna, jedna z nejprestižnějších na světě byla první, která vydala vzorek mince pro tuto novou měnu, mimořádná zlatá ražba, která byla věnována sumitu G8. Mince byla navrhnuta Lucem Luycxem,který je autorem Euro mince. Projekt bude studovat bezpečnost a metody proti padělání, taktéž již experimentuje s řešením "inteligentních" peněz.

Měna bude veřejně testována v Miláně na Universal Expo v roce 2015 .neděle 19. července 2009

Starší aktuality

Archiv aktualit