+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality obchodu zlataky.cz

Výroční mince První člověk na měsíci

autor: Internet

Mincovna Pobjoy - Isle Of Man vydává minci ke 40 výročí přistání prvního člověka na měsíci. Byl to klíčový moment v historii lidstva když 21.července 1969 Neil Armstrong a Edwin 'Buzz' Aldrin vystoupili z měsíčního modulu Apollo 11 a poprvé se dotkli měsíčního povrchu. Armstrong zvolal " Malý krok pro člověka, ale obrovský krok pro lidstvo".

Po té co strávili 2 a půl hodiny na měsíci, astronauti po sobě zanechali několik věcí - Americkou vlajku, několik nástrojů, které používali, zlatou olivovou větývku symbolizující mír a silikonový disk obsahijící zprávy od prezidentů: Eisenhowera, Kennedyho, Johnsona, Nixona a 73 vůdců různých zemí z celého světa.
Mise naplnila očekávání presidenta Kennedyho tím, že astronauti dorazili na měsíc ještě před koncem šedesátých let a miliony lidí sledovali přistáni v televizi. Člověk od té doby přstál na měsíci několikrát, ale co se týče jiných planet, nebyl doposud úspěšný.

Dnes víme o vesmíru mnohem víc než před 40 lety a satelity a vesmírné lodi již poslali několik fotek z Marsu, Venuše a jiných planet, ale přstání na Měsíci je stále ten nejdůležitější moment ve vesmírné historii, jelikož člověk dokázal odlétnout a úspěšně přistát na Měsíci a procházet se na jeho povrchu.

Návrh na rubu mince zobrazuje Astronauta stojícího vedle americké vlajky spolu s názevem 40.výročí Prvního člověka na Měsíci. Líc zobrazuje Královnu Alžbětu II. navrhnutou Ianem Rank-Broadlym.
Dostupná v kvalitě Proof Fine 999.9 Zlato, Proof Sterling Stříbro a běžná kvalita Nikl. Mince byla velmi pečlivě 4x ražena.sobota 13. června 2009

Starší aktuality

Archiv aktualit