Od 10. května jsou naše prodejny opět otevřeny. Více info na stránce oznámení.

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Košík
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality obchodu zlataky.cz

Výroční mince První člověk na měsíci

autor: Internet

Mincovna Pobjoy - Isle Of Man vydává minci ke 40 výročí přistání prvního člověka na měsíci. Byl to klíčový moment v historii lidstva když 21.července 1969 Neil Armstrong a Edwin 'Buzz' Aldrin vystoupili z měsíčního modulu Apollo 11 a poprvé se dotkli měsíčního povrchu. Armstrong zvolal " Malý krok pro člověka, ale obrovský krok pro lidstvo".

Po té co strávili 2 a půl hodiny na měsíci, astronauti po sobě zanechali několik věcí - Americkou vlajku, několik nástrojů, které používali, zlatou olivovou větývku symbolizující mír a silikonový disk obsahijící zprávy od prezidentů: Eisenhowera, Kennedyho, Johnsona, Nixona a 73 vůdců různých zemí z celého světa.
Mise naplnila očekávání presidenta Kennedyho tím, že astronauti dorazili na měsíc ještě před koncem šedesátých let a miliony lidí sledovali přistáni v televizi. Člověk od té doby přstál na měsíci několikrát, ale co se týče jiných planet, nebyl doposud úspěšný.

Dnes víme o vesmíru mnohem víc než před 40 lety a satelity a vesmírné lodi již poslali několik fotek z Marsu, Venuše a jiných planet, ale přstání na Měsíci je stále ten nejdůležitější moment ve vesmírné historii, jelikož člověk dokázal odlétnout a úspěšně přistát na Měsíci a procházet se na jeho povrchu.

Návrh na rubu mince zobrazuje Astronauta stojícího vedle americké vlajky spolu s názevem 40.výročí Prvního člověka na Měsíci. Líc zobrazuje Královnu Alžbětu II. navrhnutou Ianem Rank-Broadlym.
Dostupná v kvalitě Proof Fine 999.9 Zlato, Proof Sterling Stříbro a běžná kvalita Nikl. Mince byla velmi pečlivě 4x ražena.sobota 13. června 2009

Starší aktuality

Archiv aktualit