+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality obchodu zlataky.cz

Bude NASA na pamětní minci?

autor: Internet

Před nedávnem jsme Vás v našem článku informovali, že je na nejlepší cestě vydání zajímavé kolekce amerických pamětních mincí s tematikou věnující se Americké vesmírné agentuře (NASA). Celá sada pamětních mincí měla být ražena k 50ti letému výročí založení NASA.
Ironií této sady mincí je, že NASA začala působit 1. října 1958 a oslavy jejího 50ti letého výročí již minuly v říjnu 2008. Mince však doposud nebyly vydány.

Sada pamětních mincí má obsahovat 1 zlatou 50$ minci, na jejímž rubu mají být zobrazeni američtí astronauté, kteří ztratili život při výkonu služby. Líc mince bude ukazovat Slunce. Její náklad by měl dosahovat maximálně 50.000 ks. Součástí sady budou i stříbrné 1$ mince v nákladu 300.000 ks. Celkem těchto 1$ mincí bude devět, jako je devět planet naší sluneční soustavy, včetně Pluta (svou velikostí patřící spíše k trpasličím planetám).

V roce 2007 prošel sněmovnou zákon upravující tuto emisi mincí. V roce 2008 jej dostal senát, který v zákonu udělal pár změn. 110. zasedání kongresu nebylo schopné se dohodnou před svým koncem. Vysledkem byl poslední pokus pro 111. zasedání. Ani to se však nepodařilo, a tak 7.ledna 2009 republikánka Sheila Jackson Lee přichází s novou podobou tohoto zákona.

Související zprávy:
50. výročí založení NASAsobota 24. ledna 2009

Starší aktuality

Archiv aktualit