Vzhledem k nařízení vlády ČR fungují naše prodejny v omezeném režimu. Veškeré objednávky zasíláme ZDARMA poštou. Více info na stránce oznámení.

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Košík
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality obchodu zlataky.cz

Hyperinflace

autor: Internet

Zimbabwe plánuje vydání nové bankovky s nominální hodnotou 200 miliónů zimbabwských dolarů. Jde tak o další pokus dostatečně zásobit bankovkami oběžný systém hotových peněz. Jak v sobotu oznámil zimbabwský ministr financí Samuel Mumbengegwi. Pouhé dva dny po tomto prohlášení vydala centrální banka do oběhu bankovky v nominální hodnotě 100, 50 a 10 miliónů zimbabwských dolarů.

Podle CNN tímto vydáním bankovek se ceny zvýšili, např. u bochníku chleba může na 35 milionů z původních 2 miliónů.

Zimbabwe se potýká s vysokou mírou inflace, která je nazývána hyperinflace. Země tak stojí na samém pokraji krachu. Přitom jde o jednu z nejbohatších zemí Afriky. V současnosti je zem sužována nepokoji. Spojené národy říkají, že více jak polovina obyvatelstva je v krajní nouzi nedostatku potravina čisté vody. Světový představitelé volají po odchodu Mugabeho, který vládl zemi od získání nezávislosti na Británii v roce 1980.

Oficiální zdroje uvádějí, že zimbabwská inflace je ustálena na neuvěřitelných 231 miliónech procent. Skutečná inflace však bude vyšší.pondělí 08. prosince 2008

Starší aktuality

Archiv aktualit