+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality obchodu zlataky.cz

Podvodný prodej mincí

autor: Internet

Policie eviduje už přes třicet případů, kdy došlo k podvodnému vylákání peněz za fingovaný prodej mincí přes internet. Jde o osmadvacetiletého Pavla Cejkhonse ze Sýčiny, kterého vyšetřuje mladoboleslavská Policie. Ten nabízel k prodeji zlaté mince a jiné cennosti na internetu. Peníze za inzerované zboží si nechával zasílat na účet. Kupující se však již zboží nedočkali. Falešný prodejce si také mění identitu a používá smyšlená jména např. Pavel Hons. V současné době Policie eviduje na třicet případů za celkovou škodu přesahující půl miliónu korun.

Policie po falešném prodejci pátrá a žádá ji o spolupráci. V případě, že jste se s podezřelým setkali nebo s ním máte zkušenost, kontaktujte jakoukoli služebnu Policie ČR nebo volejte tel. linku 158.

Foto: Policie ČRŠmoulové dostali k padesátinám pamětní mince

autor: Internet

Mince jsou provedeny ve stříbrné nebo barevné variantě, která potěší hlavně děti. Cena stříbrné mince je 695 korun. Barevná památka stojí 965 korun. Náklad každé mince je 25.000 kusů. Průměr mincí, které váží 14 gramů, je tři centimetry. Pamětní mince ke šmoulím narozeninám obsahují 925/1000 stříbra a 75/1000 mědi.

Mince pocházejí z belgické mincovny, což není náhoda. Autorem Šmoulů je totiž již zesnulý bruselský rodák Pierre Culliford. Modré postavičky si brzy získaly popularitu a jejich příběhy se 23. října 1958 objevily v belgickém komiksovém časopisu Le Journal de Spirou.

Od roku 1981 mohly šmoulí dobrodružství sledovat americké děti v televizním seriálu. Čeští diváci se dočkali Šmoulů až v 90. letech.

Za půl století se Šmoulové stali celosvětovým hitem a jejich příběhy pronikly kromě komiksů a televize i do knihoven, na desky nebo do počítačových her. Postavičky, které si oblíbily miliony dětí, jsou skvělým obchodním artiklem. Dosud se prodalo na 25 milionů komiksových alb v 25 jazycích a roční příjmy ze "šmoulího byznysu" dosahují kolem pěti až 12 milionů dolarů.

www.ZLATAKY.czčtvrtek 13. listopadu 2008

Zobrazit všechny aktuality z čtvrtek 13. listopadu 2008 na jedné stránce

Starší aktuality

Archiv aktualit