+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality obchodu zlataky.cz

Česká mincovna v roce 2009

autor: Internet

Numizmatická obec netrpělivě očekává, jaký bude rok 2009 v podání České mincovny. Úzkostlivě střežené tajemství medailí, které se pro rok 2009 chystá razit Česká mincovna, bude oficiálně oznámeno v listopadu. Nicméně už nyní Vám můžeme malinko toto tajemství poodkrýt. Je tomu tak aspoň u v pořadí již šesté zlaté jednokilové medaile, jejíž téma bude odrážet předsednictví ČR v Evropské unii. Předpokládaný termín ražby je leden/2009.

Tento trend ražby investičních medailí bude i nadále Česká mincovna realizovat. Oživením mezi tituly o vyšších gramáží by v roce 2009 měla být i zamýšlená ražba půlkilové platinové mince, jejíž cena by se měla pohybovat kolem 800.000,- Kč. Konečnou podobu ceny ovšem ovlivní trh cenných kovů. Námět této medaile nebyl prozatím zveřejněn.

Obliba investičních medailí se stále zvyšuje. Důkazem toho je i navýšení ražby letošní (2008) emise čtyřicetidukátu Vratislava I. a stodukátu sv. Václava , které museli pro velký zájem zdvojnásobit.

Ihned po oznámení oficiálního emisního plánu Vás budeme na našich stránkách informovat o jeho titulech.sobota 25. října 2008

Starší aktuality

Archiv aktualit