+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Olympijská medaile i pro vás

Autor: Internet

Většina z nás uvidí cenný olympijský kov sice jen na obrázku, ale pro vzpomínku na letošní letní olympijské hry může sáhnout po medaili pamětní. Společnost Zlataky.cz nabízí limitovanou edici pamětní medaile Olympijské hry Peking, ve zlatě a ve stříbře.

Hodnota ušlechtilého kovu, design a významná událost je lákavé spojení. Obě medaile jsou ozdobeny čínskými motivy, na rubové straně opisuje hranu medaile nápis Český olympijský výbor, který na tvorbě spolupracoval. Emitentem je Česká mincovna v Jablonci nad Nisou, která rovněž provedla ražbu.

Autorem výtvarného návrhu stříbrné mince je Vojtěch Dostál, po rytecké stránce medaili provedl Lubomír Lietava. Medaile s hladkou hranou o ryzosti 999/1000 Ag má průměr 34 milimetrů a hmotnost 16 gramů. Její cena je stanovena na 700 Kč.

Zlatou medaili navrhl Josef Oplištil a rytecky provedl opět Lubomír Lietava. Tato medaile o ryzosti 999,9/1000 Au má průměr 22 milimetrů, hmotnost 7,78 gramů a je rovněž opatřena hladkou hranou. Můžete ji získat za 7000 Kč. Kolekce je limitována, a to počtem 500 kusů v každém provedení.
Starší aktuality


Archiv aktualit