Vánoční dárky včas! U položek skladem zaslaných Českou poštou garantuje ČP dodání do Vánoc při objednávce do 18. prosince. U položek na objednávku nebo u objednávek nad momentální skladovou zásobu dodání do Vánoc negarantujeme.

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Aktuality

 

Braillovo písmo na americké stříbrné pamětní minci

Autor: Internet

Stříbrná pamětní mince Spojených států amerických, která má vyjít v roce 2009 má konkrétní podobu. Ředitel Mincovny Spojených států Edmund C. Moy představil grafické zobrazení rubu a lícu mince, které proběhlo na půdě Národního svazu nevidomých (National Federation of the Blind). K vidění byl i prototyp rubu mince opatřený braillovým písmem (u mincí ražených v provedení proof nedoporučujeme hmatem zkoušet reliéf zapsaný brailovým písmem). Mince vychází k příležitosti 200. výročí narození Louise Brailla a k poctě jeho úspěchů.

Mincovna Spojených států se nechala slyšet, že je velmi hrdá, že tímto způsobem může oslavit takto vyjimečnou osobnost. Bude to vůbec první mince v historii Spojených států, která bude obsahovat Braillovo písmo.

Vydání této mince bylo schváleno Kongresem Spojených států. Z každé prodané mince obdrží americký Národní svaz nevidomých 10$.Zobrazit všechny aktuality z pondělí 01. září 2008 na jedné stránce


Starší aktuality


Archiv aktualit