Z důvodu delší dodací lhůty od našich dodavatelů si vyhrazujeme právo na prodloužení doby dodání. Více info na stránce kontakty.
+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Braillovo písmo na americké stříbrné pamětní minci

Autor: Internet

Stříbrná pamětní mince Spojených států amerických, která má vyjít v roce 2009 má konkrétní podobu. Ředitel Mincovny Spojených států Edmund C. Moy představil grafické zobrazení rubu a lícu mince, které proběhlo na půdě Národního svazu nevidomých (National Federation of the Blind). K vidění byl i prototyp rubu mince opatřený braillovým písmem (u mincí ražených v provedení proof nedoporučujeme hmatem zkoušet reliéf zapsaný brailovým písmem). Mince vychází k příležitosti 200. výročí narození Louise Brailla a k poctě jeho úspěchů.

Mincovna Spojených států se nechala slyšet, že je velmi hrdá, že tímto způsobem může oslavit takto vyjimečnou osobnost. Bude to vůbec první mince v historii Spojených států, která bude obsahovat Braillovo písmo.

Vydání této mince bylo schváleno Kongresem Spojených států. Z každé prodané mince obdrží americký Národní svaz nevidomých 10$.Zobrazit všechny aktuality z pondělí 01. září 2008 na jedné stránce


Starší aktuality


Archiv aktualit