+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Australský dolar v podobě Koaly

Autor: Internet

Australská investiční mince s motivem Koaly je stále více populární než kdy v minulosti. Australská Mincovna v Perthu v těchto dnech vydává navou sérii "Koalů" pro rok 2008: zlatý Koala v provedení proof, "první" pozlacený Koala a druhý stříbrný Koala. Každá z mincí shodně zobrazuje dospělého Koalu držícího se na větvi se svým mládětem, které má na zádech.
Všechny mince zobrazující na rubové straně medvědy a značku mincovny "P" mají stejný líc, na kterém je zobrazena podobizna Jejího veličenstva královny Elizabeth II.

Zlatý Koala, proof
První výroční zlatá mince Koaly v provedení proof, která je v mincovně ražena ve váhových hodnotách 2oz, 1oz, 1/10oz and 1/25oz z 99,99% čistého zlata.

"První" pozlacený Koala
Australská mincovna obohatila sérii zlatého a stříbrného Koaly o nový kousek ražený ze stříbra, kde medvědi jsou pozlacení. Tyto jednouncové mince jsou raženy z 99,9% čistého stříbra a zlato použité k pozlacení medvědů je 24 karátové. Náklad je omezen na 10.000ks.

Stříbrný koala
Tento rok znamená druhé vydání pro populární stříbrnou minci Koaly. Jde o stejný motiv a provedení, ale novému vzhledu se dostalo páru medvědů. Mince je ražena z 99,9% čistého stříbra.
Starší aktuality


Archiv aktualit