Z důvodu delší dodací lhůty od našich dodavatelů si vyhrazujeme právo na prodloužení doby dodání. Více info na stránce kontakty.
+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Stříbrný poklad v Čechách

Autor: Internet

Tiskové agentury přinesli zprávu o nálezu stříbrného pokladu. Vše se odehrálo v Soběslavi, kde tamní důchodce František Dedek svým objevem způsobil velký poprask a během chvíle se stal místním hrdinou. V úterý (1. 8. 2008) se povedl výjimečný nález. Na probíhající stavbě jezu celkem p.Dedek objevil 2,5 kg stříbrných mincí. Šli jsme se podívat na Černovičák (Černovický potok - pozn. zlaťáky.cz), kde se staví jez. Najednou jsem se podíval na zem a tam jsem uviděl dva zelené plíšky. Když jsem je zdvihl a očistil, zjistil jsem, že jde o nějaké peníze. Tak jsem se ještě rozhlédl, jestli tu nebudou další a objevil jsem celé "hnízdo". Tak popsal p.Dedek celou situaci.

Povolaný archeolog potvrdil, že jde o velmi zajímavý a historicky cenný nález. Mince pocházejí ze 17. století. Archeolog se domnívá, že nález souvisí s dobou, kdy začala třicetiletá válka, a kdy lidé v celé Evropě ukrývali peníze na nejrůznější místa.

Archeologové si zatím nejsou jisti, jakou má poklad nominální hodnotu. Pro špatný stav jednotlivých kusů také nevědí, jakou měly peníze cenu v době, kdy se s nimi platilo. Jisté však je, že jde o velmi cenný a hodnotný historický nález.
Starší aktuality


Archiv aktualit