+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Noviny mění svou tvář

Autor: zlataky.cz | pondělí 04. listopadu 2019

Poslední letošní číslo našeho dvouměsíčníku přináší velké změny. Noviny se mění na Magazín. Přináší více vlastního obsahu zabaleného do kvalitnějšího hávu. Každé dva měsíce si budete moci přečíst plných dvacet stran textů – analýz o investičních kovech a mincích, rozhovorů s osobnostmi, zajímavostí z oboru.

Magazín pro Vás máme k dispozici opět jak v tištěné podobě na našich prodejnách, tak ke stažení na našem webu. Co se v něm dozvíte?

Zamysleli jsme se nad posledním desetiletím, které můžeme směle nazývat dekádou zlata. Pokud se zajímáte o historii, dáte nám jistě za pravdu, že zlato je významným hybatelem dějin lidstva. Pro pochopení role zlata v historii lidské společnosti však není ani potřeba dopodrobna studovat dějiny. Naprosto postačí přečíst dětem před spaním několik klasických pohádek, ve kterých zlato přináší hrdinům moc, slávu a bohatství. A nejinak tomu je i v poslední zlaté dekádě, která začala největší krizí od dvacátých let minulého století. Od roku 2010 jsou centrální banky čistými nákupčími zlata. Soukromí investoři si jeho funkci připomněli o rok později v roce 2011, kdy atakovalo 1 900 USD za unci a od té doby do zlata ukládají své peníze, kdykoliv je na obzoru nová turbulence trhu. Dekádu zlata let 2011–2019 jsme shrnuli v „otvíráku“ prvního čísla Magazínu

Pokud jste našimi dlouholetými zákazníky, mohl by Vás zaujmout rozhovor s Lukášem Jankovským, předsedou představenstva a jedním ze spoluzakladatelů Zlaťáků. Zajímáte-li se o pamětní mince ČNB, máme pro Vás na dalších stranách Magazínu analýzu týkající se zhodnocení zlatých pamětních mincí. Investice do zlata totiž nemusí mít vždy podobu zlatého slitku Argor Heraeus či zahraniční investiční mince Wiener Philharmoniker. Investovat lze i do zlatých českých pamětních mincí, které u nás vydává Česká národní banka. Možná Vás výkon této investice překvapí. Závěr Magazínu patří rozhovoru s Lubošem Charvátem, autorem čtyř pamětních mincí z aktuálního cyklu ČNB Hrady ČR, špičkovým medailérem a pedagogem SUPŠ a VOŠ v Jablonci nad Nisou.

Na prodejnách bude Magazín k dispozici během tohoto týdne, stáhnout si ho můžete ale již teď pomocí odkazu pod článkem.

Magazín nejen o zlatě listopad prosinec 2019
Noviny kde stažení ZDE (5MB)
Starší aktuality


Archiv aktualit