+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Aktuality

 

Tip na výlet - Uherské Hradiště

Autor: Internet

Na vlastní oči tak máte možnost spatřit například mince sicilských normanských králů, italských republik Benátek, Florencie, Milána a Sienny spolu s ražbami renesančních papežů. Dále budou představeny ražby francouzských (Valois), anglických (Plantagenetové, Lancasterové), španělských a portugalských králů, Nikajského císařství a samozřejmě také pro náš region významné ražby uherské (např. florény Karla Roberta a Marie z Anjou, dukáty Zikmunda Lucemburského). Chybět nemůžou ražby Jana Lucemburského, Karla IV., Vladislava II. Jagellonského a další.

Ukázky zlatých mincí dokládají rozmach a rozvoj peněžní směny vydáváním obchodní mince ze zlata. V jednotlivých vitrínách jsou vystaveny ukázky typických zlatých mincí italských měst a států - florénů a dukátů, jejich vzory a napodobovatelé. Pestrost francouzských a anglických zlatých mincí odráží nejen politické dějiny těchto zemí, ale jsou i vybranými ukázkami ryteckého umění období gotiky. Vývoj ve střední Evropě je zachycen na vybraných dukátech českého království a početné sérii uherských dukátů - nejrozšířenější zlaté mince doby vrcholného středověku. Ke srovnání se nabízí materiál v podobě vystavených goldguldenů a dalších zlatých mincí z německých a alpských zemí. Oběh zlatých mincí na Moravě je doložen vystavením unikátního nálezu uherských florénů a dukátů z Brna, Kobližní ulice.

Otevřeno je denně a výstava trvá do 25.května.

Zdroj: Slovácké muzeum v Uherském Hradišti

V případě, že i Vy se chcete stát hrdými držiteli historiké mince s jedinečným osudem máte možnost si pořídit Stříbrnou minci osm reálů z vraku lodi EL Cazador.
*zboží je k dodání do jednoho měsíce od objednání
Starší aktuality


Archiv aktualit