+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Hrozba padělání číhá všude ve světě

Autor: Internet

Mince se padělají všude na světě. A všude na světě se policie snaží tento druh zločinnosti intenzivně potírat. Jeden z úspěšných zásahů si mohou připsat na svůj účet i policisté z africké Ugandy. Právě tam v Lukaya Town, oblast Masaky, byl v souvislosti padělání peněz zatčen muž.

Pan Katanza Nsubuga (řezník z Magezi Cell ve městě Lukaya Town) byl zatčen na základě poskytnutých informací od informátorů místní policie, a to že vyrobil(i) 500 falešných šilinkových mincí. Velitel oblastní policie Masaky Andrew Serowen předvedl před tisk podezřelého Katanza Nsubugu.

Velitel Serowen řekl, že policie dostala informace, že lidé v Magezi Cell vyráběli padělané mince. Dále sdělil, že policie prohledala domy podezřelého Katanza Nsubugy a domy dalšího podezřelého, jež byl znám pouze jako pan Kiberu, kde nalezli 5.500 šilinků a padělatelské náčiní. Celkem policie zajistila 59.000 šilinků z toho 500 falešných, tavící pec, lisy, hliníkové střižky a kovové raznice se všemi vyobrazeními použitých pro výrobu padělaných mincí.

Velitel Serowen prohlásil, že potřební hliník dostávali z baterií starých aut, který zahřáli a roztavili z vývodů baterie.

Podezřelý Nsubugua o sobě říká, že je nevinný. Prohlašuje, že to byla jeho žena, a že jen žil s tím, kdo peníze padělal. Policii se ještě nepodařilo najít manželku podezřelého Nsubuguy.

Podezřelý Nsubugua se bude před soudem zodpovídat z ražby padělaných peněz, postříbřování mincí a tavení kovů pro penězokazectví.
Starší aktuality


Archiv aktualit