Pobočka Liberec je z důvodu nemoci uzavřena. Za vzniklé potíže se omlouváme.
+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

V Praze proběhla konference o investování do zlata a stříbra

Autor: zlataky.cz | středa 12. února 2014

Ceny drahých kovů se v těchto dnech vyvíjí velmi neobvykle. Jaký ale bude dlouhodobý vývoj v roce 2014? Na tuto i další otázky investorů se pokusili odpovědět přednášející na konferenci s názvem Investice do zlata a stříbra v roce 2014, pořádané v pražském hotelu Yasmin. Už dnes proběhne další podobný seminář v brněnském hotelu Continental.

Už sestava přednášejících, kteří se minulou středu sešli v pražském hotelu Yasmin, dávala tušit, že právě toto je správný čas a místo pro všechny, kteří by chtěli do drahých kovů buď uložit své peníze, nebo jejich pomocí vydělávat na burze. Účastníci konference se jejich prostřednictvím během necelých čtyř hodin dozvěděli nejen aktuální odhady vývoje cen v roce 2014, ale našli odpověď na otázky, jak se liší investice do různých forem, ve kterých jsou fyzické drahé kovy dodávány na trh.

Pohyb cen drahých kovů v roce 2014 se dá předpovědět jen obtížně, a jak v úvodní přednášce vysvětlila Michala Moravcová z brokerské společnosti BOSSA, analytici jsou v této věci po několika neúspěších renomovaných organizací v roce 2013 značně opatrnější. Vždyť pro loňský rok předpověděla sama londýnská LBMA optimistických 1750 dolarů za unci, přičemž zlato ve skutečnosti čekal největší propad od počátku osmdesátých let. Účastníci akce se dozvěděli i roli tzv. úrovní rezistence a závislost chování cen na těchto psychologických hranicích. Podle Michaly Moravcové lze, v případě klidného vývoje v ekonomice, očekávat po většinu roku cenu mezi
1 200 - 1 220 dolary.

Jeden z největších obchodů s investičními drahými kovy a numismatikou, Zlaťáky.cz, zastupoval na konferenci jeho obchodní ředitel Matej Čeleš, který přítomným vysvětlil především nejdůležitější pojmy a pravidla pro nákup drahých kovů ve fyzické formě. Po zájemcích o obchodování se zlatem a stříbrem na burze tak logicky dostali prostor ti, kdo chtějí do drahého kovu především uložit svůj majetek. Organizátoři zvolili neobvyklý a svěží formát Čelešovy prezentace, kde klasickou přednášku nahradily dotazy Michaly Moravcové a následně publika.

Dobrý nákup totiž podle Čeleše závisí na řadě proměnných. Nezkušený kupec může narazit na řadu úskalí, nepoctivým obchodníkem počínaje a špatným způsobem uložení kovu konče. Velmi zajímavý byl z jeho strany i popis rozdílů mezi známějšími investičními slitky a investičními mincemi, které nabízejí mimo jiných výhod i větší mobilitu. Obchodní ředitel společnosti Zlaťáky.cz zmínil i možnost tzv. spoření do zlata se všemi jeho skrytými hrozbami a překážkami pro střadatele.

Inspirativní pro budoucí investory bylo představení vítězů soutěže o nejlepší investory v oblasti zlata a stříbra, pořádané společností BOSSA. Na pražskou konferenci se bohužel nemohl dostavit ani jeden z nich, organizátoři proto nabídli záznam rozhovorů s oběma výherci. Cenou pro vítěze, kterou věnovala společnost Zlaťáky.cz, byla sada zlatých, respektive stříbrných mincí.

Závěr konference už patřil zástupci třetího z pořadatelů konference, Ondřeji Hartmanovi ze společnosti FXstreet.cz. Tématem jeho příspěvku bylo samozřejmě samotné obchodování na burzách, technické náležitosti a řada dalších praktických informací a pouček včetně úvodu do vytváření technických a fundamentálních analýz.

Konference s názvem Investice do zlata a stříbra v roce 2014, probíhající ve stejném formátu i dnes v Brně, představuje ojedinělou příležitost, která by neměla chybět v kalendáři každého zájemce o problematiku drahých kovů. Spolupráce předních hráčů v tomto oboru přinesla velmi zajímavou akci a další podobné přednášky lze investorům i těm, kdo chtějí jen zajistit majetek v době krize, rozhodně doporučit.

Zdroj: Zlaťáky.cz

Starší aktuality


Archiv aktualit