Pobočka Liberec je z důvodu nemoci uzavřena. Za vzniklé potíže se omlouváme.
+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Pokusy srazit cenu jsou neúčinné, zlato atakuje 1285 dolarů

Autor: Internet

Podle expertů z banky Barclays by rozhodnutí Fedu prozatím nepokračovat v redukci QE ceně zlata samozřejmě pomohlo, ale možnost dlouhodobě udržet současné ceny je značně diskutabilní. S tím ostatně počítají i odhady pro tento rok. V prvním čtvrtletí 2014 hovoří o průměrné ceně 1220 dolarů za unci a později má prý kov dokonce ještě klesnout jen mírně nad hranici 1200 dolarů. K trvalejší změně trendu z medvědího na býčí by vzácný kov podle Barclays potřeboval překonat úroveň 1280 dolarů za unci.

Cena zlata v úterý 11.2.2014

Při pohledu na aktuální vývoj ceny se zdá, jako by si Barclays právě tento skok svým prohlášením objednala. Zlato totiž v úterý zatím nedělá nic jiného. Poté, co nad ránem překonalo 1280 dolarů, pohybuje se po celé úterní dopoledne na hodnotách mezi 1282 a 1285 dolary. Publicista James West si na webu Midasletter klade otázku, jak moc spolu souvisí schopnost významných spekulantů tlačit pomocí zlatých futures cenu uměle dolů a ochota Fedu omezovat politiku QE. Pokud odpověď zní "velmi", pak je podle Westa při současném trendu jasné, že momentální zdrženlivost ve výrobě nových dolarů lidem z Fedu dlouho nevydrží.

Brzy by se prý mohlo začít tisknout mnohem víc, než původních 85 miliard dolarů měsíčně. Pokusy srazit cenu totiž nějak nevycházejí. Zlato poslední dobou potvrzuje pověst bezpečného přístavu hned několikanásobně, v čemž mu pomáhá asijská fyzická poptávka. Co by se asi stalo, kdyby vyšlo najevo, že s cenou kdosi manipuloval výrazně za hranou zákona? V tom případě by vítězství žlutého kovu zastínilo všechny medaile v Soči. Jenže to je naštěstí jen oblíbená konspirační teorie, velice podobná té o manipulaci se sazbou LIBOR. Že v případě LIBOR už padly vysoké pokuty ze strany ECB a o konspirační teorii už nejde? Jak si pak vysvětlit hlasy, ozývající se z Německa?

West ve svém komentáři připomíná nedávné prohlášení šéfky německého spolkového regulačního úřadu BaFin Elke König. Jedna z nevýznamnějších postav v německé ekonomice podle agentury Bloomberg varovala právě před možnou manipulací s cenami drahých kovů ze strany některých bank. "Pokud by tu skutečně existoval takový koordinovaný tlak na pokles ceny zlata ve snaze odlehčit dolaru, potom je evidentní, že se zlatu přes veškeré úsilí o snížení ceny daří tyto pokusy přežít a návrat do situace před rokem 2011 je reálný," dodává West.

Zdroj:Bullion Street, Reuters, Bloomberg, Midasletter
Starší aktuality


Archiv aktualit