+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Zlatu pomáhají slabé páteční payrolls a obnovená čínská poptávka

Autor: Internet | pondělí 10. února 2014

Návrat čínských trhů do hry po novoročních prázdninách výrazně pomáhá ceně zlata. Bude tak pravděpodobně pokračovat trend z minulého týdne, kdy kov začal po mírném pondělním poklesu posilovat a pětidenní obchodování uzavřel s dvouprocentním ziskem. Zlatu pomohly i páteční americké payrolls.

investicni_mince_maple_liberty_krugerrand_wiener

Futures na zlato pro dodání v dubnu přidaly v úvodu pondělní seance 0,5 procenta na 1268,70 dolarů za unci. Stříbro určené k dodání v březnu posílilo na 20,01 dolarů za unci a sleduje tak růstový trend žlutého kovu. Po úvodním růstu klesla před pondělním polednem cena zlata pro okamžité dodání na 1272,30 dolarů za unci. Stříbro se prodávalo za 20,180 dolarů za unci.

Podle ranních vyjádření analytiků se na optimistickém vývoji podílí především páteční znovuotevření obchodů v Číně po týdenních novoročních prázdninách. Nejlidnatější země světa tak opět potvrzuje svou nyní už hlavní roli v obchodu s drahými kovy. ?Znovuotevření čínských trhů určitě představuje pozitivní faktor pro trh s fyzickým zlatem a podporuje růst cen,? shodují se analytici HSBC, oslovení zpravodajským portálem MarketWatch. Objem obchodování na šanghajské burze po pátečním znovuotevření trhů dosáhl největšího objemu od loňského května.

Připomeňme, že v roce 2013 čínská poptávka po fyzickém zlatě výrazně překonala dosud nejdůležitější indický trh. Zdejší obchodování brzdí především intervenční politika vlády, která si neví rady, jak vyřešit příliš vysoký objem importu do země, na němž se vedle ropy zásadně podílí právě zlato. Možnost snížení indického dovozního cla je ale stále ve hře a podle velké části odborníků se s ním, díky blížícím se volbám, dá počítat.

Ceně zlata v předminulém týdnu řádně přitížilo rozhodnutí Fedu pokračovat v omezování politiky QE o dalších 10 miliard USD. O týden později Evropská centrální banka sice ponechala úrokové sazby na současné úrovni, ale verbálními intervencemi na téma nekompromisního boje s nízkou inflací se to ve finančních médiích jen hemžilo. Páteční údaje lednových payrolls, výrazně pod očekáváním odborníků, pak způsobily propad indexu DXY na třítýdenní minimum.

Nadcházející týden příliš mnoho důležitých makroekonomických dat nepřinese. Z USA však přijdou údaje o maloobchodních tržbách a vývoji spotřebitelského sentimentu, který dokáže poměrně dobře předpovědět ochotu spotřebitelů utrácet. Nová šéfka Fedu Janet Yellenová také zamíří k první zkoušce své nové kariéry. V úterý předstoupí před finanční komisi Sněmovny reprezentantů, ovládanou republikány. Vzhledem k tomu, co si konzervativnější část amerického politického spektra myslí o dosud velmi uvolněné měnové politice centrální banky, půjde v případě ´holubice´ Yellenové o křest ohněm.

Zdroj: MarketWatch, Bloomberg
Starší aktuality


Archiv aktualit