Pobočka Liberec je z důvodu nemoci uzavřena. Za vzniklé potíže se omlouváme.
+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Stále více zlata a stříbra míří do trezorů v Asii

Autor: Internet

Švýcarsko, krajina s jednou z nejvyspělejších ekonomik světa, proslavená hlavně výrobou luxusních hodinek, bankovnictvím a čokoládou, představovala v minulém století významné útočiště vysoce bonitního kapitálu. Ovšem dnes "bohatí" volí za cílovou stanici svých úspor Asii. Zlaté, stříbrné a sběratelské předměty proudí do Singapuru, Hong Kongu či Šanghaje, tedy do zemí, které v současnosti nabízejí některé z nejexkluzivnějších zlatých či stříbrných možností alokace kapitálu na světě.

zlato_argor_1kg_cihly_pyramida

Od poslední majetkové exploze v Asii je stále více klientů, kteří preferují mít sběratelské předměty a drahé kovy na dosah ruky. Nedávno zveřejněné obchodní údaje potvrzují, že převážná část fyzického zlata z likvidace burzovně obchodovaných fondů (ETF) skutečně směřuje na východ. Část transakcí se uskutečnily tento měsíc, což mimo jiné potvrzují i nové asijské prostory jako konečný cíl pro cestu fyzického zlata z londýnských a švýcarských trezorů.

Tento týden otevřela v Šanghaji největší společnost pro bezpečnostní dopravu a úschovu, Malca-Amit Global, skladové prostory s kapacitou pro 2000 tun zlata. Nicméně, další podstatnou skutečností, kromě největšího úložního prostoru zlata v Asii, je strategický význam, který tkví v tom, že se Šanghaj nachází v zóně volného obchodu a představuje tak testovací půdu pro novou politiku. Šanghaj je experimentální zónou pro čínský kapitalizmus, v podobné rovině a kategorii jako je Hong Kong. Generální ředitel společnosti Malca-Amit uvedl, že "Toto místo lze efektivně využít jako jakýsi významný uzel pro obchod zahraničních a tuzemských bank, přičemž budou šetřeny náklady a čas". Vzhledem na objem obchodovaného zlata s Čínou nabízí zařízení, jakým disponuje společnost Malc-Amit Global, obrovské výhody pro banky, které obchodují se zlatem v Asii. Společnost již zprovoznila i jiné úschovné prostory v několika asijských obchodních lokalitách. Loni v záři společnost otevřela v Hong Kongu největší skladovací prostory pro zlato, které se nachází v přízemí budovy mezinárodního letiště s kapacitou 1000 tun zlata. Speciální prostory byly také otevřeny v Singapuru, které dokáží alokovat až na 200 tun stříbra. Z této kapacity je již 30 procent rezervováno. Tyto investice se projevují posunem světové poptávky po drahých kovech daleko od USA a Evropy, směrem k Asii.

Velké banky jsou také zapojeny. Prostory postavené před pár lety v Singapuru poskytují ANZ, JPMorgan Chase & Co, UBS AG a Deutsche Bank AG služby pro úschovu zlata, protože město doufá, že plně využije obchodu se zlatem v tomto regionu. Nová úschovna je umístěna v Singapurském Freeportu v tzv. asijském Fort Knoxu.

Ohromující transakce byla oznámena v říjnu tohoto roku, čínský konglomerát kupuje sídlo Chase Manhattan Bank (JP Morgan Chase) a jeho podzemní prostory, které obsahují největší světový bankovní trezor! Chase Manhattan Plaza byl prodán za 725 milionů dolarů Fosun International Ltd - investiční odnož největší čínské průmyslové skupiny. Fosun, konglomerát, který investuje do nemovitostí, léčiv a oceli, kupuje 60ti podlažní, 2.2 milionů čtverečních metrů, nižší Manhattanskou věž. Zpráva, že čínská společnost kupuje největší komerční trezor pro zlato v USA, je dalším odrazem nadšení Číny pro zásobování se zlatem.

Trezorové prostory byly omezeny na celém světě, v loňském roce většina bank zabývající se drahými kovy zdvojnásobila své poplatky. Tyto nové prostory v Asii odrážejí obrovský nárůst obchodu s drahými kovy a požadavky na jejich bezpečné skladování. S těmito novými trezory v Asii (nyní vlastněné Asiaty) lze předpokládat, že obrovské množství zlata přepravované na východ již nikdy znovu nespatří trezory Londýna nebo Švýcarska.
Starší aktuality


Archiv aktualit