Vzhledem k nařízení vlády ČR fungují naše prodejny v omezeném režimu. Veškeré objednávky nad 10 000 Kč zasíláme ZDARMA. Více info na stránce oznámení.

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Košík
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Jeff Nichols: Zlato je atraktivní pro dlouhodobé zákazníky

Autor: Internet

argor_eagle_wienwer_gold_bars_coins

NEW YORK: Zlato vypadá zranitelněji a volatilně v krátkodobém časovém horizontu, ale pro dlouhodobější kupující je tento žlutý kov velmi atraktivní, tvrdí Jeff Nichols, ekonom pro drahé kovy a generální ředitel American Precious Metals Advisors.

Ceny zlata by mohly zaznamenat významný nárůst v příštích 3 - 5 letech, protože velcí obchodníci na trhu s futures ještě nedávno prodávali a nyní opět pokračují v nákupech. Několik set tun investičního zlata putovalo z depozitářů v New Yorku, Londýně a dalších trezorů ze západu směrem na východ, převážně do Hong Kongu, Šanghaje a východoasijského regionu.

Když se sentiment mění a Západ se dívá na zlato příznivěji, asijští držitelé velmi pravděpodobně prodávat nebudou, s výjimkou mimořádných cenových úrovní, řekl Jeff Nichols.

Diskuse o zužování a nejistém vývoji na amerických fiskálních a dluhových frontách pravděpodobně budou v příštích týdnech řídit cenu zlata. Samozřejmě "shutdown" federální vlády - v závislosti na tom, jak dlouho bude pokračovat - bude mít negativní dopad na spotřebitelské výdaje, nezaměstnanost a hospodářskou činnost.

Čím déle to potrvá, tím méně je pravděpodobná nějaká bezprostřední změna měnové politiky USA. Federální rezervní systém nebude riskovat přijetí opatření, která by mohla vyvolat rozsáhlou recesi.

Vyhlídky do budoucna, jako jsou například indické festivaly a svatby související s poptávkou šperků a drahých kovů světových výrobců v očekávání vánočních a novoročních svátků; pokračující silná poptávka z Číny a oživení akvizic centrálních bank, by se měly opírat o cenu zlata a mohly by přispět k obnovení dlouhodobého stoupajícího trendu v ceně tohoto kovu, dodal Jeff Nichols.
Starší aktuality


Archiv aktualit