+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Zlato se dostalo nad 1400 dolarů za unci

Autor: Internet

VIRGINIA: V pátek zlato skočilo o více než 30 amerických dolarů na 1396 amerických dolarů za unci a nakonec dosáhlo na 1400 amerických dolarů, díky oslabení dolaru a neuspokojivým údajům prodeje nemovitostí, což pomohlo vytvořit pozitivní trend v oblasti drahých kovů.

gold_rising_up_graf_26_8_2013

Nedávná zpráva z července tohoto roku oznámila 13,4% pokles prodeje nových nemovitostí, což je nejnižší úroveň od loňského října. S vydáním červencových čísel se objevila 8% revize směrem dolů v červnových prodejích nemovitostí. Za posledních 10 let státní výnosy klesly spolu s dolarem, jelikož tržní subjekty začali pochybovat, že Fed zastaví nákupy aktiv se svými slabými čísly z nových reportů prodeje nemovitostí.

Mezitím Světová rada pro zlato (World Gold Council) vydala novou zprávu o vztahu mezi úrokovými sazbami v USA a cen zlata. Uvedla, že běžná sazba daně z úroků 0 - 4% není nepříznivá pro zlato.

Juan Carlos Artigas, vedoucí investičního výzkumu pro World Gold Council, řekl: "I s nejvyšší úrokovou sazbou je základní hodnota zlata vyvážit portfolio. Optimální úrovně jsou označeny mezi 2% a 10%."

Současné trendy, včetně případného ohrožení zužování QE, nejsou pro zlato zcela negativní, zatímco některé opravdu pozitivní faktory jsou v pozadí a poskytují pevnou oporu. Vzhledem k silnému tlaku, díky kterému se zlato dostalo nad 1400 dolarů, by se mohlo zlato v následujících dvou měsících pohybovat ve vyšší úrovni, a to 1550 - 1600 amerických dolarů za unci.
Starší aktuality


Archiv aktualit