+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Aktuality

 

Michael Maloney: Lidé vždy nalezli útěchu ve zlatě a stříbře

Autor: Internet

Během pouhých dvou let ceny zlata vzrostly na taková maxima jako 1920 dolarů za unci a dostaly se i pod 1200 dolarů, nyní míří opět nahoru. Analytici předvídají, že v krátkodobém až střednědobém horizontu se cena může vyšplhat až na 1450 dolarů.

zlato_stribro_mince_kang_dragon_slitek

Dovážet, kupovat nebo vlastnit zlato je pro lidi v Indii, díky své vládě, stále těžší a těžší. Nové video Michaela Maloneyho, který je spisovatelem bestsellerů ohledně investic do zlata a stříbra a který je pravděpodobně možná lépe připraven než kdokoli jiný, nám velmi jednoduše a reálně vysvětluje význam zlata z historického hlediska.

"Během posledních 5000 let, kdykoli se objevila měnová krize, lidé nakonec vždy nalezli útěchu ve zlatě a ve stříbře", říká Maloney.

680 - 630 př.nl byly reálné peníze zlato a stříbro. V tomto období bylo zlato a stříbro ražené do mincí stejné hmotnosti v tehdejší Lýdii. Brzy na to byl tento systém široce akceptován v jedné z největších demokracií - Řecku. Odtud se započal první daňový systém a taktéž začal trend schodku financování veřejných projektů a válek. Peloponéská válka je dobrý příklad. První hyperinflace byla též v Řecku.

"Po tom všem znehodnocení měn by svět mohl mít nový peněžní systém během dekády. Civilizace vždy propadnou příliš mnoho chamtivosti nebo se dopustí příliš mnoho válek, což zničí hospodářství a následně vede k poklesu hodnoty měn", tvrdí Maloney.

Zdroj Video: youtube.com
Starší aktuality


Archiv aktualit