+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Jeff Nichols: Nízká inflace USA může zlato pouze podpořit

Autor: Internet

NEW YORK: Před tím, než spadly zpět na 1366,2 amerických dolarů, vzrostly americké Gold futures z 1312 amerických dolarů na 1373 amerických dolarů za unci, což dokazuje, že vyhlídky na nižší inflaci USA můžou jen zlatu prospět, tvrdí Jeff Nichols - ekonom přes drahé kovy a generální ředitel American Precious Metals Advisors.

argor_eagle_wienwer_gold_bars_coins

Ve svém posledním komentáři na NicholsonGold.com, poukazuje na to, že americké ceny výrobců v červenci stagnovaly, a tím ceny zlata v New Yorku vzrostly o 12 dolarů za unci. Američtí politici se obávají, že téměř nulová inflace by mohla v konečném důsledku vést k deflaci a mohla tím bránit ekonomickému růstu. Deflační situace je znepokojující pro Fed, neboť podniky a domácnosti budou vyzváni k odložení výdajů v očekávání nižších cen.

"Méně utrácení znamená méně ekonomické aktivity a tím vyšší nezaměstnanost," řekl Nichols.

Dále věří, že riziko pro hlavní korekci cen zlata směrem dolů zůstává i nadále slabé, protože Fed bude obtížně zužovat své měsíční nákupy dluhopisů, které se nyní pohybují okolo $ 85 miliard dolarů měsíčně. "Začíná to vypadat tak, že Fed je nucen posílit svůj program kvantitativního uvolňování, aby se zabránilo dalšímu zpomalení inflace - nebo ještě hůř, sklouzává do plnohodnotné deflace, " řekl Nichols. Fed potřebuje k dosažení cíle 2% spotřebitelské inflace a 6,5% nezaměstnanosti, má-li pohodlně provádět svá QE zužovací opatření.

Zpráva CNBC taktéž zdůraznila, že pokračování v odprodeji amerických vládních dluhopisů by mohlo přinutit Fed znovu promyslet účinnost zužování monetárního stimulu. "Rychlý nárůst výnosů by mohlo Federální rezervní systém znervóznit, zejména pokud se blíží k hranici 2,9 procenta," říká Kathy Lien, výkonný ředitel FX Strategy BK Asset Management.

Jeff Nichols nevydal aktuální informace o perspektivách trhu zlata s přesnými čísly, ale řekl, že vyhlídky jsou optimistické.

"V dubnu, kdy předseda Fedu Bernanke naznačil, že snížení monetárního stimulu by mohlo začít koncem tohoto roku, obchodníci se zlatem propadli panice a zlaté ceny prudce poklesly. Brzy budeme pozorovat opačnou situaci, pokud se očekávání budou pohybovat v opačném směru."

"Pokud se objeví další ekonomické zprávy v příštích několika týdnech, které by stížily Fedu začátek postupného snižovaní svých měsíční nákupů dluhopisů, ceny zlata by zažily hladký nárůst v následujících týdnech a měsících, a tím by předčily očekávání analytiků a investorů".
Starší aktuality


Archiv aktualit