+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Jeff Nichols: Nízká inflace USA může zlato pouze podpořit

Autor: Internet

NEW YORK: Před tím, než spadly zpět na 1366,2 amerických dolarů, vzrostly americké Gold futures z 1312 amerických dolarů na 1373 amerických dolarů za unci, což dokazuje, že vyhlídky na nižší inflaci USA můžou jen zlatu prospět, tvrdí Jeff Nichols - ekonom přes drahé kovy a generální ředitel American Precious Metals Advisors.

argor_eagle_wienwer_gold_bars_coins

Ve svém posledním komentáři na NicholsonGold.com, poukazuje na to, že americké ceny výrobců v červenci stagnovaly, a tím ceny zlata v New Yorku vzrostly o 12 dolarů za unci. Američtí politici se obávají, že téměř nulová inflace by mohla v konečném důsledku vést k deflaci a mohla tím bránit ekonomickému růstu. Deflační situace je znepokojující pro Fed, neboť podniky a domácnosti budou vyzváni k odložení výdajů v očekávání nižších cen.

"Méně utrácení znamená méně ekonomické aktivity a tím vyšší nezaměstnanost," řekl Nichols.

Dále věří, že riziko pro hlavní korekci cen zlata směrem dolů zůstává i nadále slabé, protože Fed bude obtížně zužovat své měsíční nákupy dluhopisů, které se nyní pohybují okolo $ 85 miliard dolarů měsíčně. "Začíná to vypadat tak, že Fed je nucen posílit svůj program kvantitativního uvolňování, aby se zabránilo dalšímu zpomalení inflace - nebo ještě hůř, sklouzává do plnohodnotné deflace, " řekl Nichols. Fed potřebuje k dosažení cíle 2% spotřebitelské inflace a 6,5% nezaměstnanosti, má-li pohodlně provádět svá QE zužovací opatření.

Zpráva CNBC taktéž zdůraznila, že pokračování v odprodeji amerických vládních dluhopisů by mohlo přinutit Fed znovu promyslet účinnost zužování monetárního stimulu. "Rychlý nárůst výnosů by mohlo Federální rezervní systém znervóznit, zejména pokud se blíží k hranici 2,9 procenta," říká Kathy Lien, výkonný ředitel FX Strategy BK Asset Management.

Jeff Nichols nevydal aktuální informace o perspektivách trhu zlata s přesnými čísly, ale řekl, že vyhlídky jsou optimistické.

"V dubnu, kdy předseda Fedu Bernanke naznačil, že snížení monetárního stimulu by mohlo začít koncem tohoto roku, obchodníci se zlatem propadli panice a zlaté ceny prudce poklesly. Brzy budeme pozorovat opačnou situaci, pokud se očekávání budou pohybovat v opačném směru."

"Pokud se objeví další ekonomické zprávy v příštích několika týdnech, které by stížily Fedu začátek postupného snižovaní svých měsíční nákupů dluhopisů, ceny zlata by zažily hladký nárůst v následujících týdnech a měsících, a tím by předčily očekávání analytiků a investorů".
Starší aktuality


Archiv aktualit