+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Zlato vyčkává před zasedáním Fedu

Autor: Reuters

LONDON: Zlato v úterý mírně pokleslo, protože dolar se ustálil a obchodníci se vyhnuli větším investicím. Zasedání Fedu je ostře sledované pro svůj program stimulů USA.

Fed začne svou dvoudenní politickou schůzi v úterý a očekává se, že vydá prohlášení ve středu odpoledne. Trhy netrpělivě sledují, jak se americká centrální banka postaví ke svým měsíčním $ 85 miliardovým nákupům dluhopisů.

Před minulým týdnem se cena zlata poprvé dostala na úroveň 1,300 dolarů za unci. Vše bylo způsobeno převážně výroky šéfa Fedu Bena Bernankeho, kde uvedl, že velmi uvolněná měnová politika je nezbytná pro blízkou budoucnost, a že jakékoliv snížení nákupů dluhopisů není pevně stanovené a závisí na síle ekonomiky.

Fed již dříve řekl, že by pravděpodobně začal snižovat svůj stimul na konci roku 2013, a zastavil jej úplně v polovině roku 2014.

"Myšlenka "zužování" zažila zpočátku velmi silné reakce ... Fed se ale nyní snaží přesvědčit lidi, že je možné "zúžit" QE3 (třetí kolo kvantitativního uvolňování), ale v podstatě to nic nezmění na postoji k měnové politice a sazby budou drženy na poměrně dlouhou dobu", řekl analytik pro Natixis, Nick Brown.

"Uvidíme-li tento týden nějaké další "pozitivní" komentáře z evropských centrálních bank a silnější čísla v zaměstnanosti USA, dostane se dolaru určitého posílení a zlatu určitého oslabení" uvedl Brown.

Kromě zasedání Federálního rezervního systému proběhnou tento týden taktéž zasedání Evropské centrální banky a Bank of England.

Spotová cena zlata zatím stále stoupá a pohybuje se nyní okolo 1330 dolarů za unci.
Starší aktuality


Archiv aktualit