Vzhledem k nařízení vlády ČR fungují naše prodejny v omezeném režimu. Veškeré objednávky nad 10 000 Kč zasíláme ZDARMA. Více info na stránce oznámení.

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Košík
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Po Íránu přichází zlatá horečka do Iráku

Autor: Internet

NEW DELHI: Stejně jako lidé v sousedním Íránu, také Iráčané rychle převádí své peníze do zlata. Irák stále žije ve velké nejistotě pod tlakem neustálé hrozby terorismu a sektářského násilí.

argor_250g_rada

Analytici uvedli, že většina iráckých obyvatel se obává, že vláda nemusí být schopna udržet ekonomickou stabilitu země z důvodu každodenních teroristických útoků.

Absence důvěryhodného bankovního systému, zejména v severních oblastech země, nutí lidi převádět své peníze do zlata a uschovávat jej ve svých domovech.

Kvůli nedostatku bezpečných míst, lidé nemají žádnou jinou možnost ukládání svých peněz, než skrze nákup zlata. Občané nevěří bankám, ať už ve veřejném nebo v soukromém sektoru.

Analytici také dodávají, že vzhledem k nedostatečnému trhu s cennými papíry, akciemi a dluhopisy je pro občany zlato jediná reálná možnost jak uchovat svůj majetek a udržet ho ve svých domovech.

Navzdory rostoucímu násilí se ekonomická situace v Iráku mírně zlepšuje a tlačí Iráčany ještě více spoléhat na zlato, jakožto způsob ušetření svých peněz a snadného skladování.

Dokonce i obchody se zlatem se stávají stále častěji terčem ozbrojených loupeží, které mnohdy končí ztrátami na životech. Tato situace donutila mnoho obchodníků přestěhovat se do měst v oblasti Kurdistánu.

Oddělení pro standardy a kontroly kvality zlata a nerostů v oblasti Kurdistánu uznává, že je opravdu velké množství zlata dováženo a distribuováno.

Oddělení oznámilo, že v prvních šesti měsících letošního roku bylo dovezeno do Iráku, prostřednictvím letišť Erbil a Sulaimaniyah, téměř 50 tun zlata, převážně z Turecka a ze Spojených arabských emirátů.

Oddělení má na starosti otázky týkající se stříbra, platiny a zlata. Vydává licence klenotníkům, společnostem se zlatem a kontroluje různé obchody s klenoty. Kontroly provádí testováním, odběrem vzorků a taktéž se zabývá vyřizováním stížností podaných občany.
Starší aktuality


Archiv aktualit