Z důvodu delší dodací lhůty od našich dodavatelů si vyhrazujeme právo na prodloužení doby dodání. Více info na stránce kontakty.
+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Po Íránu přichází zlatá horečka do Iráku

Autor: Internet

NEW DELHI: Stejně jako lidé v sousedním Íránu, také Iráčané rychle převádí své peníze do zlata. Irák stále žije ve velké nejistotě pod tlakem neustálé hrozby terorismu a sektářského násilí.

argor_250g_rada

Analytici uvedli, že většina iráckých obyvatel se obává, že vláda nemusí být schopna udržet ekonomickou stabilitu země z důvodu každodenních teroristických útoků.

Absence důvěryhodného bankovního systému, zejména v severních oblastech země, nutí lidi převádět své peníze do zlata a uschovávat jej ve svých domovech.

Kvůli nedostatku bezpečných míst, lidé nemají žádnou jinou možnost ukládání svých peněz, než skrze nákup zlata. Občané nevěří bankám, ať už ve veřejném nebo v soukromém sektoru.

Analytici také dodávají, že vzhledem k nedostatečnému trhu s cennými papíry, akciemi a dluhopisy je pro občany zlato jediná reálná možnost jak uchovat svůj majetek a udržet ho ve svých domovech.

Navzdory rostoucímu násilí se ekonomická situace v Iráku mírně zlepšuje a tlačí Iráčany ještě více spoléhat na zlato, jakožto způsob ušetření svých peněz a snadného skladování.

Dokonce i obchody se zlatem se stávají stále častěji terčem ozbrojených loupeží, které mnohdy končí ztrátami na životech. Tato situace donutila mnoho obchodníků přestěhovat se do měst v oblasti Kurdistánu.

Oddělení pro standardy a kontroly kvality zlata a nerostů v oblasti Kurdistánu uznává, že je opravdu velké množství zlata dováženo a distribuováno.

Oddělení oznámilo, že v prvních šesti měsících letošního roku bylo dovezeno do Iráku, prostřednictvím letišť Erbil a Sulaimaniyah, téměř 50 tun zlata, převážně z Turecka a ze Spojených arabských emirátů.

Oddělení má na starosti otázky týkající se stříbra, platiny a zlata. Vydává licence klenotníkům, společnostem se zlatem a kontroluje různé obchody s klenoty. Kontroly provádí testováním, odběrem vzorků a taktéž se zabývá vyřizováním stížností podaných občany.
Starší aktuality


Archiv aktualit