+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Proč je stříbro nezbytná komodita pro vaše portfolio

Autor: Internet

WASHINGTON: Zlato a stříbro před sebou mají velkou budoucnost, navzdory vší negativitě a nedávným cenovým propadům.

Podle médií je to proto, že Federální rezervní systém se chystá zastavit čerpání peněz do ekonomiky. Americká ekonomika je stále lepší a globální ekonomika si taktéž nevede špatně. Za těchto podmínek by prý kovy jako zlato a stříbro nebyly moudrou investicí.

Co si ale mnozí neuvědomují je to, že tyto podmínky nejsou převládající. Ve skutečnosti jsou zásady pro zvýšení hodnoty zlata a stříbra skutečně velmi silné. A toto posiluje původní teorii, že zvýšení cen stříbra překoná i ceny zlata.

silver_1_kilo_argor_snake

Zde je to, co potřebujete vědět: ceny stříbra zažijí nárůst díky nejzákladnějším ekonomickým důvodům - poptávka převýší nabídku.

Čísla mluví jasně. Počet stříbrných uncových mincí prodávaných americkou mincovnou v letošním roce, ve srovnání se stejným obdobím v loňském roce. Je zřejmé, že poptávka ze strany investorů se zdá být stabilní a rostoucí.

Když ceny stříbra poklesly, investoři nakoupili více než 25 milionů uncí a to v prvním pololetí letošního roku, ve srovnání s pouze 17.3 milionů uncí v první polovině roku 2012 - což je nárůst o téměř 44%.

Mějte na paměti, že lidé, kteří kupují fyzické stříbro obvykle nejsou spekulanti, kteří hledají rychlé peníze. Místo toho nakupují, když ceny stříbra jsou nízké a hned neprodávají.

A nejsou to jen investoři, kteří řídí poptávku po stříbře.

Stříbro se také používá pro širokou škálu průmyslových účelů. Podle zprávy společnosti Thomson Reuters GFMS pro Silver Institute, se průměrná poptávka po stříbru pro průmyslové použití odhaduje každý rok, od roku 2012 až 2014, na 483.3 milionů uncí.

Dále se používá v oblasti zdravotnictví, automobilového průmyslu a různých technologií - z nichž mnohé právě zažívají velký růst.

Na zvýšení cen se taktéž podílí skutečnost, že produkce stříbra z amerických dolů se postupně zpomaluje. Od roku 2010 do roku 2012 produkce stříbra poklesla z 1280 tun na 1050 tun - skluz o téměř 18%.

V současné době to vypadá, že medvědi zřejmě zapomněli, že drahé kovy, jako zlato a stříbro se po tisíce let ukázaly být jedním z nejlepších uchovatelů hodnoty. Poptávka po stříbře je stále větší a větší a očekávaný pokles dodávek v krátkodobém horizontu, staví investory do té samé role nákupních příležitostí jako na začátku roku 2008.
Starší aktuality


Archiv aktualit