+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Aktuality

 

Zlato mírně roste - činitelé Fedu bagatelizují měnový stimul

Autor: Reuters

SINGAPORE: Zlato mírně posílilo, díky oslabení dolaru, po té, co dva hlavní činitelé Fedu bagatelizovali bezprostřední konec monetárního stimulu.

Od začátku minulého týdne jsou investiční drahé kovy stále dole o více než 7 procent a to hlavně kvůli obavám z brzkého konce 85 miliardových měsíčních nákupů dluhopisů Fedu a z možné finanční krize v Číně. Čínský "Cash crunch" několika posledních týdnů vyzvedl mezibankovní úrokové sazby na nejvyšší úroveň za poslední dva roky.

Minulou středu předseda Federálního rezervního systému Ben Bernanke vyslal snad nejvíce explicitní signál vůbec, že americká centrální banka začala uvažovat o zpětném škálování 85 miliard dolarů měsíčně a hypotečních dluhových nákupů.

V pondělí prezident Fedu Narayana Kocherlakota z Minneapolis oznámil, že investoři se mýlili, pokud si představovali, že centrální banka chce více zpřísnit svou politiku, než tomu bylo před měnovým zasedáním minulý týden.

Fed prezident Richard Fisher z Dallasu řekl, že i v případě, že banka nahodí v letošním roce stimul zpět, bude stále spuštěna akomodační politika.

Obavy z úvěrové krize v bankovním systému Číny v pondělí lehce opadly, když krátkodobé úrokové sazby poklesly. Centrální banka oznámila, že na trhu byly dostatečné prostředky, ale banky potřebovaly zlepšit řízení hotovosti a kontrolu poskytování úvěrů.
Starší aktuality


Archiv aktualit