+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Jeff Nichols: Fyzické nákupy zlata zůstávají velmi silné

Autor: Internet

WASHINGTON (Jeff Nichols): "V posledních měsících se hedgeové fondy a velcí institucionální investoři odklonili od zlata, aby benefitovali z rostoucích akcií. Nicméně, když se proud obrátí proti Wall Street, ceny zlata jsou okamžitě vyšší a fondy se rychle vracejí zpět ke zlatu, což přispívá k překvapivému oživení v ceně", uvedl, Jeff Nichols, ekonom drahých kovů a generální ředitel American Precious Metals Advisors.

argor_250g

Ve své poslední analýze na Nicholongold.com poukázal na to, že fyzické nákupy zlata zůstávají velmi silné a zůstanou tak i nadále - "obří houba" pohlcuje každou unci zlata, která je k dispozici za současné ceny a platná premia. Nicméně, na papírových trzích (futures) spekulanti přišli zkrátka a podíly ve fondech obchodovaných na burze klesly kvůli silnému prodeji, vinou hedgeových fondů.

Indická poptávka zůstává nejistá, protože rezervní banka Indie a ministerstvo financí staví nové bariéry, které mají omezit dovoz zlata a snížit deficit běžného účtu. Nicméně, Jeff Nichols zdůraznil, že vliv centrální banky na zlato by neměl být podceňován. "Centrální banky v Rusku a Číně nakupovaly nejvíc a je nepravděpodobné, že většina jejich holdingů budou prodány za našeho života."

"Tyto oficiální nákupy jsou určeny nejen jako prostředek k diverzifikaci rezerv a snížení závislosti na dolaru, euru a na jiných starých světových měnách - ale jsou strategickým cílem těchto dvou zemí jak zvýšit respekt vlastních měn, mezinárodní rezervní status a postupně přetvořit globální měnovou politiku. Pointa je v tom, že když se zlato odrazí výš, vznikne nedostatečná likvidita a nedostatek dostupných dodávek - s výjimkou mnohem vyšší ceny ... a mnozí budou překvapeni rozsahem a rychlostí, kterou se zlato opět oživí", dodává Jeff Nichols.
Starší aktuality


Archiv aktualit