+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Jeff Nichols: Fyzické nákupy zlata zůstávají velmi silné

Autor: Internet

WASHINGTON (Jeff Nichols): "V posledních měsících se hedgeové fondy a velcí institucionální investoři odklonili od zlata, aby benefitovali z rostoucích akcií. Nicméně, když se proud obrátí proti Wall Street, ceny zlata jsou okamžitě vyšší a fondy se rychle vracejí zpět ke zlatu, což přispívá k překvapivému oživení v ceně", uvedl, Jeff Nichols, ekonom drahých kovů a generální ředitel American Precious Metals Advisors.

argor_250g

Ve své poslední analýze na Nicholongold.com poukázal na to, že fyzické nákupy zlata zůstávají velmi silné a zůstanou tak i nadále - "obří houba" pohlcuje každou unci zlata, která je k dispozici za současné ceny a platná premia. Nicméně, na papírových trzích (futures) spekulanti přišli zkrátka a podíly ve fondech obchodovaných na burze klesly kvůli silnému prodeji, vinou hedgeových fondů.

Indická poptávka zůstává nejistá, protože rezervní banka Indie a ministerstvo financí staví nové bariéry, které mají omezit dovoz zlata a snížit deficit běžného účtu. Nicméně, Jeff Nichols zdůraznil, že vliv centrální banky na zlato by neměl být podceňován. "Centrální banky v Rusku a Číně nakupovaly nejvíc a je nepravděpodobné, že většina jejich holdingů budou prodány za našeho života."

"Tyto oficiální nákupy jsou určeny nejen jako prostředek k diverzifikaci rezerv a snížení závislosti na dolaru, euru a na jiných starých světových měnách - ale jsou strategickým cílem těchto dvou zemí jak zvýšit respekt vlastních měn, mezinárodní rezervní status a postupně přetvořit globální měnovou politiku. Pointa je v tom, že když se zlato odrazí výš, vznikne nedostatečná likvidita a nedostatek dostupných dodávek - s výjimkou mnohem vyšší ceny ... a mnozí budou překvapeni rozsahem a rychlostí, kterou se zlato opět oživí", dodává Jeff Nichols.
Starší aktuality


Archiv aktualit