+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Investoři se vrací od akcií ke zlatu, dolar oslabuje

Autor: Internet

Americký dolar ve čtvrtek klesl na nová minima vůči japonskému jenu. Investoři se obávají co se stane když americký Fed opět spustí svůj masivní stimulační program. Dolar taktéž oslabil díky ústupu Wall Street ze strachu, že síla americké ekonomiky by mohla vést Fed k utlumení svých agresivních podpůrných opatření.

zlate_mince_rok_hada_2013

Spekulace o Fedu mohou ovlivnit trhy v Asii. Od počátku roku si Fed pohrával s myslí obchodníků, spekulantů a investorů a poukazoval na deformované a katastrofální výsledky. Investoři budou bedlivě sledovat nastávající americká data, včetně statistik nezaměstnanosti a data prvního čtvrtletí HDP.

Evropské akcie se odrazily z největšího poklesu v jednom týdnu, dolar oslabil a zlato dovedlo drahé kovy výš. Cena zlata se pohybovala kolem úrovně 1388 dolarů za unci, došlo ale k růstu na 1410.51 dolarů za unci, což je nejvýš od 22. května, protože investoři přesunuli některé peníze zpět do zlata. Nyní se spotová cena zlata pohybuje kolem 1416 dolarů za unci.

Nervozita stále panuje na trzích s drahými kovy a mnoho analytiků předpovídá další pokles. Ale jelikož mnoho akciových trhů je nadhodnoceno, je zde velmi reálné riziko významné korekce v USA a na dalších trzích, a to by mělo vést k obnovené diverzifikaci do zlata. 17% korekce, která proběhla minulý týden v Nikkei, se pravděpodobně dotkne v příštích měsících i jiných trhů, které jsou stále více poháněny likviditou, zadlužeností a spekulacemi, než hodnotou investice.

Proměna zlata do akcií, kterou jsme viděli v posledních měsících, by se mohla velmi rychle změnit a investoři se mohou stejně rychle otočit zpět ke zlatu, aby se tak zajistili před významnými makroekonomickými riziky.

V prvním čtvrtletí letošního roku čínský dovoz zlata z Hongkongu dosáhl rekordních rozměrů. Poptávka po fyzickém zlatě je mezinárodně stále velmi silná a problémy s dodávkami v Singapuru dovedla premia zlata také k novým rekordům.
Starší aktuality


Archiv aktualit