+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Poptávka investorů po zlatě zůstává silná

Autor: Internet

LONDON: "Je velmi pravděpodobné, že chuť investorů po zlatě zůstane silná i v letošním roce s ohledem na budoucí stimulační opatření a současné dluhové obavy v Evropě a v USA", tvrdí mezinárodní komoditní makléř Velké Británie Sucden.

gold_bars_coins_investicni_mince_slitky

"Zatímco zlepšujicí se makroekonomický pohled snižuje pravděpodobnost dalších "zlatých-pozitiv" měnového stimulu, dluhové obavy v EU a USA byly spíše odložené než vyřešené - cítíme, že je stále ještě prostor pro kvantitativní uvolňování a stimulační růst," uvedli analytici Sucden ve zprávě, s odkazem na nedávné akce kvantitativního uvolňování centrálních bank.

"Obavy z dluhů a ekonomického růstu, obavy z inflace v Indii a deflace v Japonsku pravděpodobně poskytnout další podporu cen zlata", dodává Sucden.

"Čína a Indie pravděpodobně zažije silný růst v letošním roce, protože ekonomické podmínky v obou zemích se zlepšují. Problém je ale v pokračujícím úsilí indické centrální banky snížit svou obchodní nerovnováhu, která se připisuje především dovozu zlata", tvrdí analytici.

Pokud jde o dodávky, Sucden dodává, že současné objemy zlata z recyklovaných šperků budou pravděpodobně pokračovat, ale taktéž poznamenal, že primární dodávky mimo Čínu zůstávají minimální.

Zatímco Čína nadále hlásí silný ekonomický růst, "žádná z jejích dodávek nevstoupila do globálního dodavatelského toku," řekli analytici.

Tržní analytici v London Bullion Market Association nedávno předpovídali průměrnou cenu zlata na 1.766 dolarů za unci. Z nich 77% dotázaných očekává v tomto roce průlom nad 2.000 dolarů za unci.

kangaroo_1oz_zlata_mince
Starší aktuality


Archiv aktualit