+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Aktuality

 

Poptávka investorů po zlatě zůstává silná

Autor: Internet

LONDON: "Je velmi pravděpodobné, že chuť investorů po zlatě zůstane silná i v letošním roce s ohledem na budoucí stimulační opatření a současné dluhové obavy v Evropě a v USA", tvrdí mezinárodní komoditní makléř Velké Británie Sucden.

gold_bars_coins_investicni_mince_slitky

"Zatímco zlepšujicí se makroekonomický pohled snižuje pravděpodobnost dalších "zlatých-pozitiv" měnového stimulu, dluhové obavy v EU a USA byly spíše odložené než vyřešené - cítíme, že je stále ještě prostor pro kvantitativní uvolňování a stimulační růst," uvedli analytici Sucden ve zprávě, s odkazem na nedávné akce kvantitativního uvolňování centrálních bank.

"Obavy z dluhů a ekonomického růstu, obavy z inflace v Indii a deflace v Japonsku pravděpodobně poskytnout další podporu cen zlata", dodává Sucden.

"Čína a Indie pravděpodobně zažije silný růst v letošním roce, protože ekonomické podmínky v obou zemích se zlepšují. Problém je ale v pokračujícím úsilí indické centrální banky snížit svou obchodní nerovnováhu, která se připisuje především dovozu zlata", tvrdí analytici.

Pokud jde o dodávky, Sucden dodává, že současné objemy zlata z recyklovaných šperků budou pravděpodobně pokračovat, ale taktéž poznamenal, že primární dodávky mimo Čínu zůstávají minimální.

Zatímco Čína nadále hlásí silný ekonomický růst, "žádná z jejích dodávek nevstoupila do globálního dodavatelského toku," řekli analytici.

Tržní analytici v London Bullion Market Association nedávno předpovídali průměrnou cenu zlata na 1.766 dolarů za unci. Z nich 77% dotázaných očekává v tomto roce průlom nad 2.000 dolarů za unci.

kangaroo_1oz_zlata_mince
Starší aktuality


Archiv aktualit