+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Inflační propaganda odhalena

Autor: Internet

Peter Schiff: "Ekonomové, kteří se drží populárního názoru, že tzv. rozšiřovaní peněžní zásoby je tím nejlepším lékem pro churavějící ekonomiku a zamítají tak inflační obavy měnových jestřábů, jako jsem já (Peter Schiff - uznávaný ekonom), tím že poukazují na údajně nízkou inflaci, která nastala v průběhu období přebujelého aktivismu Fedu mě znepokojují."

zlato_stribro_mince_kang_dragon_slitek

V nedávném oznámení zaměřeném konkrétně na Petera Schiffa, Paul Krugman poznamenal, že dílčí 2,5% zvýšení v indexu spotřebitelských cen (Consumer Price Index - CPI) za posledních několik let, stačí k tomu, aby dokázal, že Schiff se mýlí. Ve skutečnosti, Krugman a jiní dokonce navrhli, že CPI samo o osobě nadhodnocuje inflaci a že Fed by lépe pomohl ekonomice, pokud by bylo použito méně přísné metodiky.

Nicméně, je spousta důkazů, které naznačují, že CPI je v podstatě bezvýznamný, jelikož žalostně informuje o vzrůstajících cenách.

Kromě statistických problémů, které zakrývají inflaci, jsou zde také makroekonomické faktory, které pomohly udržet ceny dole navzdory kvantitativnímu uvolňování.

Masivní Americké tržní deficity a akumulování dolaru v zahraničních centrálních bankách znamená, že hodně z tištěných peněz skončí v zahraničních bankovních trezorech, nikoli v nákupních centrech USA.

Protože tok zahraničního spotřebního zboží se tzv. vlévá stále silněji a dolary zase odtékají ven, vzniká efekt, který drží domácí ceny pod pokličkou. Ve skutečnosti, je americká inflace exportována, zahraniční centrální banky zpeněží své deficity a zrecyklují své přebytky do amerických státních dluhopisů.

Poptávka zatlačila dolů výnosy dluhopisů, což umožnilo americké vládě půjčit si levně. Samozřejmě, když se toky zvrátí, ceny dluhopisů klesnou, výnosy vzrostou a přílivová vlna dolarů se vylije na americké břehy, tak následně utopí spotřebitele v moři inflace.

Na rozdíl od Krugmana a Keynesiánckých, Schiff nesouhlasí s tím, že je nemožné vytvořit něco z ničeho. Věří, že tištění dolaru snižuje hodnotu všech stávajících dolarů v celkovém objemu rovnající se kupní síle nového dolaru.

Druhá strana zastává stanovisko, že nové peníze vytvoří hmatatelný ekonomický růst, a že skutečná hospodářská hodnota může být vytvořena tím, že přidáme nuly na kus papíru. Schiff říká, že ti, kteří si stojí za tak absurdním tvrzení by měli nést břemeno svého konání na svých bedrech.

argor_zlato_100g_1kg_50g
Starší aktuality


Archiv aktualit