Od 10. května jsou naše prodejny opět otevřeny. Více info na stránce oznámení.

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Košík
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Turecko pod tlakem, platí Íránu zlatem

Autor: Internet

ANKARA: Poté, co Turecko potvrdilo, že hodlá zaplatit Íránu za ropu zlatem, dostalo se pod obrovský tlak ze Západu a zejména z USA.

argor_gold_500g_bar

Americké úřady údajně předaly Turecku zprávu o nerealizování takového obchodu s Íránem, ale Turci odmítli. "Dohoda není v rozporu s žádnými mezinárodními zákony a sankce USA pouze zakazují Íránu provádění transakcí v dolarech".

Hlavní politické strany a státní úředníci v Turecku se také momentálně přiklánějí k tomuto obchodu, ale některé hlasy proti tvrdí, že zlato nemůže být takto použito, i když se jedná o ropu.

Mezitím USA připravuje nové sankce vůči Íránu, které by mohly donutit Turecko, aby přestalo platit za íránský plyn investičním zlatem. Americký Senát dále připravuje návrh zákona, který zakáže pojištění o přepravě větších zásilek zboží do Íránu, včetně zlata.

Tento krok byl uspíšen poté, co turecký vicepremiér Ali Babacan minulý týden oznámil, že Írán nakupuje zlato z Turecka pomocí turecké liry, které slouží jako platba za zemní plyn, jenž Turecko odebírá z Íránu.

Turecký export zlata do Íránu se od ledna do září dostal na 6.4 miliard amerických dolarů. Írán dodává Turecku na 18 procent zemního plynu a 51 procent činí ropa. Írán je tak v Turecku druhým největším dodavatelem zemního plynu po Rusku, s více než 90 procentním vývozem zemního plynu právě Turecku.

Od začátku roku turecké vývozy zlata do Íránu prudce vzrostly. Podle oficiálních tureckých obchodních údajů bylo zlato za téměř 2 miliardy amerických dolarů zaslané v srpnu do Dubaje na jména íránských kupujících.

wiener_gold_coins
Starší aktuality


Archiv aktualit