+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Státní zástupce v Montaně vyžaduje plat ve zlatě nebo ve stříbře

Autor: Internet

MONTANA: Americký republikánský státní zástupce Jerry O'Neil z Montany požaduje, aby mu byla vyplacena mzda ve zlatých nebo stříbrných mincích namísto dolaru.

silver_gold_bars_coins_perth_argor

Jerry O'Neil - člen republikánské strany USA - velmi často zmiňuje své obavy z papírové měny, která je podle něj na pokraji zhroucení. "Nikdo nepochybuje o tom, že zlato a stříbro bude hrát stále větší roli ve světové ekonomice".

Nicméně úřad legislativních služeb v Montaně zamítl požadavek O'Neila, který je dlouholetým zastáncem Rona Paula, bývalého Texaského kongresmana a celoročního prezidentského kandidáta, který obhajuje návrat ke zlatému standardu.

Legislativní právník Montany Jaret Coles reagoval minulý týden pro týdeník Flathead Beacon na dopis O'Neila takto, "ani americká ústava, ani zákon státu Montana nevyžaduje agenturu, která by splácela dluhy zlatem a stříbrem".

Coles vysvětlil ve svém dopise, že pokud si zákonodárný člen přeje být zaplacen ve zlatě nebo ve stříbře "může být možná představena bankovka, která by dosáhla tohoto výsledku".

O'Neil toto doporučení nebere vážně a věří v jiné a snažší možnosti. Tento požadavek byl založen na obavách voličů, kteří mu neustále připomínají $17 biliónový státní dluh. O'Neil trvá na tom, že Amerika by neměla tento problém, pokud by měla měnu krytou zlatem.

Zákonodárci v Montaně jsou běžně placeni 10.33 dolarů na hodinu. O'Neil tím přirovnává svůj plat 1800 dolarů měsíčně tržní hodnotě zlaté mince American Eagle 2012 Proof o váze jedné unce.

bars_argor_500g_100g
Starší aktuality


Archiv aktualit