+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Fed vytváří na trhu dluhopisů "bublinu všech bublin"

Autor: Reuters

WASHINGTON: Dva přední američtí ekonomové vyjádřili hluboký pesimismus nad tím, že politici ve Washingtonu budou moci uzavřít dohodu, která zkrotí americký státní dluh.

Sheila Blairová, bývalá předsedkyně Federal Deposit Insurance Corporation a Stephen Roach, ekonom - veterán z Yaleovy univerzity managementu, dále řekli, že Federální rezervní systém vytváří další katastrofální finanční bublinu s pokusy o stimulaci ekonomiky prostřednictvím své politiky známé jako kvantitativní uvolnění.

koala_kang_zlato_stribo

Na konferenci sponzorované Rand Corporation a Thomson Reuters v sídle Rand v Santa Monice v Kalifornii oba mluvili velmi jasně ve svém projevu o globálních rizicích.

Blairová, která odstoupila z nejvyšší pozice FDIC v červenci 2011, řekla, že politika Federálního rezervního systému pumpování peněz do ekonomiky, v kombinaci s nebývalým obdobím historicky nízkých úrokových sazeb, vytvořila na trhu dluhopisů "bublinu všech bublin".

Blairová věří, že Spojené státy míří ke katastrofálnímu finančnímu krachu, tak jako před šesti lety když se zhroutil trh s bydlením. Tentokrát, ale kvůli investorům, kteří hledali vyšší a rizikovější výnosy v jiných třídách aktiv.

Roach přirovnává Federální rezervní politiku nízkých úrokových sazeb a kvantitativního uvolňování k "tikající časované bombě".

Oba se jako představitelé Kongresu ve Washingtonu setkali s prezidentem Obamou, kde se pokusili najít společnou řeč o daních a výdajích, které jim umožní odvrátit hrozící "fiskální útes", který by mohl zatlačit americkou ekonomiku zpět do recese.

Prvního ledna by mělo začít $US600 miliardové zvyšování daní a výdajové škrty, pokud ovšem Kongres nenajde do té doby způsob, jak je nahradit méně závažným schodkem.

Blairová a Roach věří, že Kongres najde nějaký způsob, jak se vyhnout fiskálnímu útesu. Žádný z nich se ale nedomnívá, že Washington zvládne zásadní strukturální reformy nezbytné pro řešení dlouhodobé americké dluhové krize.

Roční deficity Spojených států jsou více než 1 bilion dolarů již několik let. Státní dluh nyní převyšuje 16 bilionů dolarů.

Roach řekl: "Nevidím optimisticky, že by jsme uzavřeli dohodu, která by opravdu řešila naše dlouhodobé problémy".

zlato_slitky_mince_perth_argor
Starší aktuality


Archiv aktualit