+420 232 003 050 – zákaznická linka 

po–pá 08:30–17:00

Konzultace zdarma

Informace

 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

4 prodejny

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Aktuality

 

Turecký premiér: Zlato je lepší pro MMF než dolar

Autor: Internet

JAKARTA: Turecký premiér Recep Tayyip Erdogan vyzval Mezinárodní měnový fond (MMF), aby vyměnil zlato za dolar.

argor_500g_zlate_cihly

Toto oznámení, se kterým přišel během své nedávné cesty do Indonésie, stále čeká na svou podporu od mezinárodního společenství.

V poznámce Erdogan řekl, že MMF by na tom bylo lépe, kdyby používalo zlato namísto dolaru, protože je "mezinárodní konstantou" a "vždy si udrželo svou čest v celé své historii".

Tvrzení, že ačkoli pomoc MMF některým národům se může jevit jako dobrý recept, je ve skutečnosti pravým opakem. Fond často způsobil vážné problémy zemím, které byly v potížích, dodal.

"Nemyslím si, že MMF by mělo jednat v souladu jedné národní měny. V současné době MMF rozšiřuje podporu podle toho kdo, kde, jak a za jakých podmínek", řekl.

Erdogan dále řekl, že pokud je MMF pod vlivem jakékoli jednotné měny, pak tedy řídí svět na základě směnných kurzů v dané měně?

"Proč tedy nepřejdeme na takovou měnovou jednotku jako je zlato, které je přinejmenším mezinárodní konstantou a ukazatelem, který si zachovává své hodnoty po dobu celé své historie. Měli bychom o tom přemýšlet."

Erdogan taktéž dodává, že Organizace spojených národů, Mezinárodní měnový fond, Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) a Organizace pro spolupráci a rozvoj (OECD) nutně potřebují podstoupit reformy.

gold_wiener_coins
Starší aktuality


Archiv aktualit