Vzhledem k nařízení vlády ČR fungují naše prodejny v omezeném režimu. Veškeré objednávky nad 10 000 Kč zasíláme ZDARMA. Více info na stránce oznámení.

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Košík
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Zlato dostává své pověsti bezpečného útočiště

Autor: Internet

LONDON: Spotové ceny zlata se ve čtvrtek ráno v Londýně pohybovaly těsně pod hranicí 1720 dolarů za unci (nárůst o 2,4% v uzávěrce v minulém týdnu) kdy se akcie vzpamatovávaly ze včerejších ztrát a dolar posílil, neboť centrální banky ve Velké Británii a Evropě nechaly měnovou politiku beze změny.

Ceny stříbra se dostaly do blízkosti 32 dolarů za unci - nárůst o 3,4% - ostatní komodity zamířily výš. Ceny amerických státních dluhopisů vzrostly, zatímco vládní dluh Velké Británie a Německa klesl.

"Zlato se včera a dnes drží dobře navzdory silnému dolaru," říká komoditní stratég Walter de Wet ze Standard Bank.

"Zlato ukazuje relativní sílu a dostává své pověsti uchovatele hodnoty a bezpečného útočiště," potvrzuje komoditní zpráva z Commerzbank.

Ve čtvrtek ráno se obchod se zlatem dostal těsně pod 43.400 eur za kilogram (1350 eur za unci), což je největší nárůst za poslední měsíc o 2,7%. Dolarové ceny zlata se naopak pohybují kolem 10% z ceny loňského rekordu.

Evropská centrální banka ponechala ve čtvrtek svou klíčovou úrokovou sazbu na rekordně nízké úrovni 0,75%. Ve svém projevu ze středy v Německu, prezident ECB Mario Draghi tvrdil, že inflace eurozóny "je dobře uchopena" a že ECB očekává pokles pod 2% v příštím roce.

argor_zlato_100g_1kg_50g
Starší aktuality


Archiv aktualit