+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Stříbro se vynořuje ze stínu zlata

Autor: Internet

LONDON: Lídři i opozdilci, kteří investují do akcií drahých kovů, investičního zlata a stříbra nebo gold a silver futures, museli natlačit ceny zlata a stříbra do značné míry jednoduše proto, že vidí drahé kovy jako ochranu proti inflaci a znehodnocování měny.

argor_kilo_stribro_100g_zlato_slitky

Centrální banky ve Spojených státech, Evropě a Japonsku nedávno oznámily nákup dluhopisů - což v podstatě znamená větší tištění peněz - aby pomohly skomírajícím ekonomikám.

Stříbro vypadá jako nové zlato - alespoň v krátkodobém horizontu.

Akcie drahých kovů nedávno ožily. Sprott Silver, jediný podílový fond v Kanadě, který investuje do stříbra a cenných papírů, dosáhl neuvěřitelných zisků až 35,6% během sedmi týdnů.

Fond si užil hezkých chvil při vzrůstající ceně stříbra v období srpna až září se ziskem téměř 25% a 10% u zlata. Velké pohyby se týkaly takových jmen jako jsou Silver Wheaton, Pan American Silver, Allied Nevada Gold, Coeur d'Alene Mines a First Majestic Silver.

"Viděli jsme, jak si hrají [akcie] tak trochu na honěnou, aby se dostaly tam, kde je třeba," říká Charles Oliver, který spravuje fond spolu s Ericem Sprottem ve Sprott Asset Management.

"Akcie stříbra se v krátkodobém horizontu vyčerpaly, ale jsou jinak od začátku roku nevýrazné a ceny investičního zlata a stříbra stále rostou", dodává Oliver, který taktéž řídí fond Sprott Gold and Precious Minerals.

Drahé kovy celkově posílily hlavně poté, co Prezident Evropské centrální banky Mario Draghi představil záchranný plán, jak bojovat s dluhovou krizí eurozóny, a to nákupem až neomezeného množství dluhopisů v okrajových zemích.

gold_bars_coins_argor_lunar
Starší aktuality


Archiv aktualit