+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Zisky stříbra za poslední desetiletí: neuvěřitelných 572%

Autor: Internet

LONDON: Za poslední desetiletí stříbro vykazuje monstrózních 572 procent zisků a tím se stává nejvýkonnější komoditou současnosti, podle Lloyds TSB Private Banking Commodities Monitor.

various_silver_coins_bars_koala

V poslední zprávě TSB udává, že v letech 2002 až 2012 se ceny stříbra zvýšily o 572%, což je daleko více než kterýkoli z ostatních sledovaných komodit.

Kromě své pozice jakožto bezpečného přístavu pro vaše investice, vysoká poptávka pro průmyslové účely taktéž přispěla k silnému růstu cen stříbra.

TBS udává, že 15 z 20 sledovaných komodit přinejmenším zdvojnásobilo svou hodnotu od roku 2002. Zlato o 428%, což byl druhý nejvyšší nárůst, následuje Cín (414%), Měď (406%) a Olovo (344%).

Poptávka po zlatě ze strany rozvojových zemí a investorů, kteří chtějí chránit hodnotu svých investic z důvodu ekonomické nejistoty, rostoucí ceny ropy a slabého dolaru pomohlo k udržení cen zlata na vysoké úrovni.

Ceny komodit se obecně zvýšily o 161% v posledním desetiletí. Silný růst cen komodit v průběhu posledních deseti let částečně odráží silnou poptávku ze strany rozvíjejících se ekonomik a opět poměrně slabý americký dolar.

Drahé kovy byly jednoznačně nejvýkonnější odvětví, vzrostly o 358% od roku 2002 a ceny energií o 268%, což byl druhý nejvýkonnější sektor.

"Nadcházející větší ceny komodit budou taktéž velmi pravděpodobně řízeny úrovní poptávky ze strany rozvíjejících se ekonomik, jako jsou Čína a Indie."

silver_bars_argor_kg
Starší aktuality


Archiv aktualit