+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Zisky stříbra za poslední desetiletí: neuvěřitelných 572%

Autor: Internet

LONDON: Za poslední desetiletí stříbro vykazuje monstrózních 572 procent zisků a tím se stává nejvýkonnější komoditou současnosti, podle Lloyds TSB Private Banking Commodities Monitor.

various_silver_coins_bars_koala

V poslední zprávě TSB udává, že v letech 2002 až 2012 se ceny stříbra zvýšily o 572%, což je daleko více než kterýkoli z ostatních sledovaných komodit.

Kromě své pozice jakožto bezpečného přístavu pro vaše investice, vysoká poptávka pro průmyslové účely taktéž přispěla k silnému růstu cen stříbra.

TBS udává, že 15 z 20 sledovaných komodit přinejmenším zdvojnásobilo svou hodnotu od roku 2002. Zlato o 428%, což byl druhý nejvyšší nárůst, následuje Cín (414%), Měď (406%) a Olovo (344%).

Poptávka po zlatě ze strany rozvojových zemí a investorů, kteří chtějí chránit hodnotu svých investic z důvodu ekonomické nejistoty, rostoucí ceny ropy a slabého dolaru pomohlo k udržení cen zlata na vysoké úrovni.

Ceny komodit se obecně zvýšily o 161% v posledním desetiletí. Silný růst cen komodit v průběhu posledních deseti let částečně odráží silnou poptávku ze strany rozvíjejících se ekonomik a opět poměrně slabý americký dolar.

Drahé kovy byly jednoznačně nejvýkonnější odvětví, vzrostly o 358% od roku 2002 a ceny energií o 268%, což byl druhý nejvýkonnější sektor.

"Nadcházející větší ceny komodit budou taktéž velmi pravděpodobně řízeny úrovní poptávky ze strany rozvíjejících se ekonomik, jako jsou Čína a Indie."

silver_bars_argor_kg
Starší aktuality


Archiv aktualit