+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

UBS zvyšuje předpověď - Zlato: $1850, Stříbro: $37

Autor: Internet

argor_gold_500g_bar

BERN: Švýcarská investiční banka UBS zvýšila svou cenovou prognózu ohledně zlata a stříbra, z důvodu očekávání bezprostřední účetní bilance Federálního rezervního systému USA, jakožto klíčového faktoru.

Banka zvýšila svou měsíční předpověď pro zlato na 1.850 dolarů za trojskou unci z minulých $1,700/oz a tříměsíční předpověď na $1,850/oz ze $1,750/oz.

Podobně banka zvyšovala u stříbra, měsíční předpověď na $37/oz ze $32/oz a tříměsíční na $37/oz ze $35/oz.

LONDON: Zlato dosáhlo pozoruhodných proměn od té doby, co předseda amerického Federálního rezervního systému Ben Bernanke naznačil další podporu, aby zabránil zpomalování ekonomiky - což trh vidí, jako vůbec nejjasnější signál, že třetí kolo programu kvantitativního uvolňování Fedu je na cestě.

Poslední kolo, které přineslo neuspokojivé údaje o zaměstnanosti v USA naplnilo očekávání trhu a americký Fed se uchýlil k okamžitému tištění dolarů. 59 ekonomů dává 60% šanci tomu, že Fed oznámí QE3 (třetí kolo kvantitativního uvolňování) na setkání v polovině září.

Pokud je historie předzvěstí toho, co bude nadcházet, pak zlato a stříbro bude mířit prudce nahoru. Zlato vzrostlo o 70%, jakmile Fed koupil od prosince 2008 do června 2011, $2.3 bilionů dluhu v prvních dvou kolech kvantitativního uvolňování.

"V případě, že Fed oznamí QE3, vypadá dosažitelné, že by zlato mohlo dosáhnout na $1,800 v tomto roce a zacílit na $1,900 v roce příštím." řekl Sanupong Suthadtumakul, analityk podílových fondů z Phillip Securities (Thajsko).

silver_and_gold_argor_ingots
Starší aktuality


Archiv aktualit