+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Akce centrální banky prospívají zlatu

Autor: Internet

LONDON: Po pátečním projevu předsedy amerického Federálního rezervního systému Bena Bernankeho se tržní spotové ceny zlata v Londýně během pondělního rána pohybovaly v blízkosti 1690 dolarů za unci. Bernanke poznamenal, že americká ekonomická situace se nedá vůbec považovat za uspokojivou.

kookaburra_2012_silver_kilo_coins

"Centrální banky se stále řítí směrem k většímu tištění peněz," řekl v pondělí nejmenovaný hongkongský dealer pro agenturu Reuters. "Jsou natolik pod tlakem, že se bojí dělat něco aktivně, což je dobré pro zlato."

"Zlato prolomilo hranici velkého trojúhelníku, který odolával na $ 1655," dodává nejnovější technická analýza investiční banky Scotia Mocatta.

Na opčních a gold futures trzích, tzv. spekulativní net long (definice rozdílu mezi rostoucími a klesajícími kontrakty drženými průmyslovými obchodníky) vzrostly minulé úterý na nejvyšší úroveň od začátku března, podle týdenních čísel zveřejněných každý pátek komisí Commodity Futures Trading.

Londýnská fixace zlata z pondělního rána (která se chová jako referenční a zúčtovací cena pro profesionální investiční trh se zlatem) byla 1341.72 eur za unci, což je nejvyšší Euro fix cena od 12.září 2011.

Stříbro se mezitím dnes ráno dostalo na 31,94 dolarů za unci - nejvyšší úroveň od dubna - a akciové trhy mírně vzrostly, s výjimkou španělského Ibexu.

Prezident evropské centrální banky Mario Draghi má předstoupit před výbor Evropského parlamentu pro hospodářské a měnové záležitosti, aby odiskutoval vytvoření tzv. bankovního spojení mezi členy eurozóny.

Evropská komise minulý týden uvedla, že doporučí dát ECB pravomoc dohledu nad všemi (přibližně 6000) bankami eurozóny. Německý ministr financí Wolfgang Schaeuble argumentoval, že pouze největší banky by měly podléhat této nadnárodní regulaci.

"Pokud se německý postoj prosadí," píše Wolfgang Munchau ve Financial Times, "projekt bankovní unie neodvolatelně selže ... Eurozóna zůstane v dohledné budoucnosti měnovou unií s národní kontrolou, náchylnou ke krizím bank."

zlato_slitky_mince_perth_argor
Starší aktuality


Archiv aktualit