Pobočka Liberec je z důvodu nemoci uzavřena. Za vzniklé potíže se omlouváme.
+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Centrální banka zvyšuje nákup zlata: Commerzbank, UBS

Autor: Internet

NEW YORK: Ceny zlata sice poklesly poté, co Fed nezměnil svou měnovou politiku, ale velmi pravděpodobně budou i stoupat ve střednědobém až dlouhodobém horizontu díky nákupům centrální banky.

argor_500g_zlate_cihly

Jižní Korea uvedla, že v červenci koupila 16 tun zlata a zvedla tím své rezervy na 70,4 tun. "To představuje jen 0,9% z celkových měnových rezerv banky, takže je zde stále potenciál pro další nákup zlata. Korejská centrální banka naposledy doplnila své zlaté rezervy v listopadu, "řekl analytik Commerzbank. Podle analytiků UBS, v loňském roce nakoupila Jižní Korea celkem 40 tun.

"Co je možná ještě zajímavější novinkou je cenová hladina, za kterou nedávno oficiální sektor nakupoval zlato. Největší hlášené nákupy zlata v tomto roce byly za měsíc březen, kdy centrální banky nakoupily 76,5 tun, a tato činnost zabránila přirozenému růstu zlatu."

"Opět v květnu, kdy oficiální sektor koupil 19,3 tun poslal zlato na 1.530 dolarů. Od té doby jeho přijatelná cenová hladina jasně vzrostla a v červenci se jeho průměrná cena pohybovala už na 1595 dolarů," dodává UBS.

Málokdo čekal, že ECB sníží úrokové sazby, ale většina čeká na prohlášení prezidenta ECB Mario Draghi, jenž by mělo nastínit stimulační měřítka k významnější měnové politice.

Prosincové gold futures na divizy COMEX v New York Mercantile Exchange byly naposledy obchodovány až na $1,80 - $1,609.10 za unci. Spotová cena zlata byla naposledy citována až na $5,80 - $ 1,607.00 za unci . V září v Comexu se naposledy obchodovalo se stříbrem až na 0,01 dolar na 27.55 amerických dolarů za unci.

argor_kilo_silver_gold_100g_news
Starší aktuality


Archiv aktualit