+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Aktuality

 

Jeruzalém: Izrael pořádá výstavu nazvanou Pure Gold

Autor: Internet

JERUZALÉM: Izrael pořádá vůbec první výstavu ku příležitosti 20.výročí založení muzea Bible Lands v Jeruzalémě. Výstava je nazvaná Pure Gold (Ryzí zlato) a odhaluje pro veřejnost skvostné historické zlaté sbírky a zlaté artefakty nevýslovné hodnoty.

Výstava odhalí tajemství toho nejkouzelnějšího z kovů, jenž uchvátilo lidstvo v průběhu dějin. Je zde zveřejněno zlato z archeologických nálezů, historických záznamů, mýtů a legend.

BLMJ_israel

Toto ryzí zlato bylo většinou uschováno ve skladových prostorách a nikdy nebylo uveřejněno jak v Izraeli tak ani nikde jinde ve světě.

Přízemí muzea patří soukromým sbírkám. Na 400 kusů sbírek ve skleněných vitrínách vás doslova pohltí leskem.

K vidění je i široká škála zlatých šperků a nádob ze starověkého světa: fantastická sbírka Etruských spon, úchvatné šperky z Řecka a Říma, opasky s přezkami, které nosili vojáci ve starověké Číně a mnoho dalších artefaktů z Mezopotámie, Egypta, Persie a Černého moře.

Jeden z prvních exponátů je pár zlatých náhrdelníků z 13. století př. nl z období starověké Tróji uvedené v Homérově Iliasu. Následuje sbírka věnců starověkých Řeků a Římanů, některé ve tvaru olivových listů, další ve vavřínech, které se pravděpodobně používaly při pohřebních ceremoniálech.

Jedním z vrcholů výstavy je velký přívěsek Afrodity ze třetího století př. nl, který vypadá jako by byl vyroben včera.

Zatímco většina exponátů je od Středozemního moře a ze starověké Persie, kurátoři se rozhodli vystavit i čínské zlato a tím ukázat jak jiné starověké kultury zpracovávaly drahé kovy. Číňané používali zlato méně jako šperky a více na výzdobu funkčních předmětů, například koňská udidla nebo vojenské přezky.

Zlato získalo v průběhu času bezkonkurenční pověst díky své ziskovosti, ale také kvůli své poddajnosti, která jej umožňuje tvarovat do velmi složitých a komplikovaných vzorů.

Zlato hraje důležitou roli v dějinách židovského národa. V Bibli je zlato zmíněno více než jakýkoli jiný kov. V hebrejském jazyce, zběžný průzkum ukazuje bohatost frází a výrazů, které obsahují slovo zlato a které se používají k vyjádření množství, dobroty, kvality a krásy.

menora_zlata_investicni_mince_izrael_2012_1oz
Starší aktuality


Archiv aktualit