+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Cena zlata stoupá zatímco Euro vyčkává

Autor: Internet

Zlato stále stoupá a to nad hranici 1.620 dolarů za unci. Víkendové řecké volby, španělská půjčka a vzdor eura vůči dolaru - zlato jako vždy potvrzuje, že je ve chvílích nejistoty bezpečným útočištěm pro investory.

american_buffalo_1oz_zlata_investicni_mince

Tento týden se zisky pevně opíraly o spekulace, že Federální rezervní systém spustí nové kolo kvantitativního uvolňování, což znamená tištění peněz, následují slabé maloobchodní a inflační ukazatele, které byly zveřejněny ve středu.

Spotová cena zlata vzrostla až o 0,2 procenta na $ 1,620.50 za unci v 0740 EDT a americké gold futures pro srpnové dodání vzrostly o 2,10 dolarů na $ 1,621.50 unci. Spotové ceny vzrostly o 1,6 procenta tento týden, ale obchodování je opatrné kvůli nadcházejícím řeckým volbám.

"Výsledek hlasování bude velmi důležitý nejen pro zlato, ale pro všechny finanční trhy," řekl RBS analytik Nikos Kavalis. "Pokud dojde ke zklamání, můžeme očekávat masivní výprodej na všech úrovních.

"(Ale), pokud získáme dobrý výsledek, neznamená to, že můžeme být v klidu, protože přesvědčit lidi o naší úsporné koalici bude bezesporu to nejtěžší."

Obavy z dluhové krize eurozóny jsou všude kolem nás. Euro krátce propadlo, ale rychle se zotavilo o 0,1 procenta oproti dolaru. Německé vládní futures dluhopisy byly těkavé, poté, co strávily dvě období pod velkým tlakem.

I když je příliš brzy na to myslet si, že německé spolkové dluhopisy ztrácejí status bezpečného přístavu, UBS, řekl: "... takový scénář by znamenal, že investoři by okamžitě hledali nová bezpečná místa kam zaparkovat své peníze. Vzhledem k tomu, že alternativy se stále snižují, zlato je definitivně jednou z nejlepších možností. "

Cena zlata v USD/Unce

kurz zlata 24h
Starší aktuality


Archiv aktualit